בתי אבות

(מאמרים - חברתי)
גיל הזהב בדיור מוגן

כאשר בוחנים את אופציות הדיור המוגן הקיימות בישראל ובעולם, יהיה ניתן להיווכח כי ההבדלים יכולים להיות די גדולים בעבור חלק מהאנשים. בכל אופן, יהיה מדובר בעניין שכל אדם יראה בצורה שונה וזאת עקב כך שההבדלים במקרים רבים יהיו תרבותיים וזאת לצד הנוף ממנו נהנים.

(הדופק הפוליטי)
דויד בועז, נשיא ארגון יוצאי מרכז אירופה (ארגון היקים). קרדיט לתמונה: ארגון יוצאי מרכז אירופה.

ארגון יוצאי מרכז אירופה: "הממשלה מגלה אדישות כלפי התופעות הנחשפות עתה מדי יום ביומו, בבתי החולים, בבתי האבות ובמתקני העזרה הראשונה"

(חדשות הבריאות )
צילום: אילוסטרציה

"צריך לעבור משלב הכותרות והדמעות לשלב המעשים" כך אמרה הבוקר יו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר בדיון שעסק בקשישים ובבתי האבות. בדיון עלה כי למשרד הבריאות יש מספר כפול של מוסדות ממשרד הרווחה ופי 10 מפקחים ובכל זאת הביקורת לא אפקטיבית שכן היא נעשית במהלך היום, לעיתים רק מול תיק הקשיש ויש גם מי שטורח לעיתים לעדכן על ביקורות פתע. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב: " אנחנו קוראים לבני המשפחה ולקשישים לדווח לנו"

(חדשות הבריאות )
 משלחת הרופאים מתאילנד בביקור בבית האבות הספרדי

משלחת של רופאים מתאילנד, העוסקים ברפואה פיזית ושיקום, ביקרה ב"בית אברהם" בית האבות של העדה היהודית הספרדית בחיפה והתרשמה מאוד מהטיפול החדשני, המסור והיעיל הניתן לדיירי המקום

(דופק החינוך)
המפגשים והסיור ב"בית התפוצות"

"הקשר הרב - דורי" - הפעלה לבני הדור השלישי ותלמידים, תוכנית משותפת למרכז היום בבית האבות הספרדי ובית הספר עירוני ג' בחיפה כללה 14 מפגשים והסתיימה בסיור ב"בית התפוצות"

( מתגייסים למען הקהילה)
צילום יח"צ- יובל פלג

"יום חשיבה בנושא אשכולות הדיור" כך נקרא מפגש יוצא דופן, שבו לקח חלק דר' אהרון כהן, ראש האגף לגריאטריה של משרד הבריאות וכן נציגים נוספים ממשרדי הבריאות, הרווחה וקרן הסיעוד של הביטוח הלאומי, מומחים בתחום הגריאטריה, הגרונטולוגיה והסיעוד. המפגש התקיים בניסיון ללמוד את המודל שבית האבות הספרדי בחיפה היה החלוץ בארץ להפעלתו, כדי להפיק לקחים ולבדוק את התאמתו לבתי אבות אחרים בישראל

( מתגייסים למען הקהילה)
בית האבות הדסים בבית שאן

חג האביב, הנושא מסר ותקווה של התחדשות טובע את חותמו גם על בית האבות הדסים בבית שאן. המטופלים- ומשפחותיהם - זוכים לטיפול מיטבי, ליחס אישי חם וחומל. בהתערבותו של ראש העיר רפאל בן שטרית שכר העובדים שודרג באחרונה באופן משמעותי. הועמק הקשר עם העירייה ונוספו שיתופי פעולה עמה. המהפך הניהולי בא לידי ביטוי בכל היבט. את השינוי המבורך ניתן לזקוף גם לשיתוף פעולה יוצא דופן עם דותן חן, אשר התמנה לפני חודשים אחדים לנהל את הבית. חן, הוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים, בעל ניסיון עשיר בניהול מערכות רפואיות. הוא גדל והתחנך בציונות הדתית ובמשך שמונה שנים שירת כקצין ביחידה מבצעית מובחרת בצה"ל

(ירושלים)
בית אבות "נוה הורים" סיים שיפוץ בעלות של 16 מיליון ש''ח

בית אבות "נוה הורים" בירושלים ערך שיפוץ מקיף שארך מספר שנים, כולל בניית אגף חדש הכולל 34 יחידות דיור לעצמאים בעלות כוללת של למעלה מ- 16 מיליון ש"ח. בימים אלה החל גם שיפוץ יסודי לשתי מחלקות סיעודיות בקונספט חדשני ואיכותי ובסטנדרטים גבוהים במיוחד.

(כלכלה צודקת)

סגן שר הבריאות והחשבת הכללית באוצר לא הגיעו לוועדת הכספים של הכנסת לדיון בנושא תעריפי האישפוז הסיעודי, למרות שנתבקשו להגיע. ח"כ פאינה קירשנבאום, יוזמת הדיון: "הייתי רוצה שאנשי החשב הכללי ינהלו בית אבות ליום אחד. אולי אז יבינו כי אי אפשר לקיים קשישים בכבוד בתעריפים שהקצו לנושא"

(כלכלה צודקת)

yaron_dainלאחרונה הגיעה סוגיית גביית היתר של ארנונה מבתי אבות אל בית משפט המחוזי בתל אביב בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים. בית המשפט נקרא להכריע בערעור אותו הגיש עו"ד ירון דיין בשם בית האבות 'בית דבורה' נגד חיוב יתר של דמי ארנונה אותם שילם בית האבות לאורך השנים