כלים

בשעות הערב, אתמול (5.4.11), התרחש אירוע זיהום בנחל קישון, עקב גלישת שמנים מינרלים בשטח בתי זיקוק חיפה. לאחר שהמפעל הודיע על כוונתו לרוקן את מיכלי הסערה שגדשו בעקבות הגשמים העזים, הגיעו למקום מפקחת זיהום ים במשרד להגנת הסביבה, ופקח רשות נחל הקישון

לבקשת רשות נחל הקישון, בז"ן נדרשו בהפעלת נוהל חירום ובמקביל נפרשו חסמים למניעת התפשטות הדלקים לאורך הנחל, בגשר ההסתדרות, בגשר הרכבת ובגשר יוליוס סימון, ונערכה שאיבה של שכבת השמן הצפה, בכך מזערו את הנזק האקולוגי לנחל.

פקח רשות נחל הקישון, אלון בן מאיר, עקב ופיקח במשך הלילה על פעילויות עצירת הזיהום ומניעת התפשטותו לנחל. מבדיקתו היום, בשעות הבוקר, לא נראו כל סימני דלקים ושמנים בגדות הנחל (לעומת אירוע דומה בשנה שעברה בינואר 2010, בו נמצאו סימני דלקים על גדות הנחל), אך נתגלו סימני דלקים על פני המים.

לדברי מנכל"ית רשות נחל הקישון, שרון נסים: "רשות נחל הקישון סבורה כי יש להיערך באופן המיטבי לאירועי חירום מסוג זה, ודורשת לאלתר להגדיל את נפח אוגר החירום ולהצטייד במערכות שאיבה מספקות להחזרת הנגר העילי המתאסף בתעלות ניקוז במפעל, על מנת למנוע גלישתם לנחל קישון ולהחזירם למכלי איסוף בטיפול בשפכים".

ברשות נחל הקישון מציינים כי בעקבות תגובתם המהירה של צוותי החירום בבז"ן, נמנע נזק אקולוגי חמור יותר לנחל קישון המשתקם בשנים האחרונות.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS