שנה שנייה ברציפות שסטודנטים משנקר הישראלית זוכים בתחרות התכשיטים הבינ"ל: אסנת הר-נוי, בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר זכתה בתואר "תגלית השנה" במסגרת שבוע האופנה הבין לאומי במיאמי (MIAMI FASHION WEEK) שהתקיים לפני כשבוע. שבוע האופנה במיאמי נחשב לאחד האירועים החשובים בזירת העיצוב הבינלאומית, אשר מושך אליו אינספור קנינים ומנהלים בתעשית האופנה. בשנה שעברה בוגר נוסף במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר, חגי גפן, זכה אף הוא בתחרות היוקרתית.

כלים

אסנת הר-נוי, הזוכה בתואר תגלית השנה בתחרות שבוע האופנה במיאמי 2014 חלמה ללמוד אופנה וניסתה תחילה להתקבל ללימודי עיצוב אופנה בשנקר - אך לא התקבלה. בשנקר הציעו לאסנת להצטרף למחלקה לעיצוב תכשיטים, בה החלה ללמוד וסיימה בהצטיינות את לימודיה. לאחר ששמעה על זכייתו של חגי גפן, בוגר המחלקה, בשנה שעברה, החליטה לנסות את מזלה ולהגיש את עיצוביה להתמודדות בתחרות הבינ"ל, בה כאמור זכתה בתואר תגלית השנה.

"שבועות ספורים אחרי שששלחתי את התמונות של העבודות שלי גיליתי שעליתי לגמר ואני אחת משלוש פיינליסטים, כאשר ההתמודדות שלי היא מול נציגים מאוסטרליה ומארגנטינה. עשיתי החלטה מהירה והחלטתי לטוס ולהשתתף באירוע הנוצץ במיאמי ביץ'. החוויה כולה היתה מדהימה, להתחכך עם אושיות אופנה ואנשי תעשייה, באירוע בקנה מידה כזה, היה בהחלט מרגש."

נשיאת שנקר הפרופ' יולי תמיר, ברכה את הר-נוי על זכייתה וציינה כי "ללא ספק מדובר בכבוד גדול לישראל ולמחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר, אשר בוגריה זוכים להכרה בינ"ל חשובה שוב ושוב באירועים מרכזיים ומתוקשרים ברחבי העולם".

ראש המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר שרון קרן, ציין כי, "התמהיל הייחודי של לימודי עיצוב תכשיטים בשנקר, אשר מצד אחד מלמד שליטה בידע היסטורי ומסורתי לצד בקיאות בטכנולוגיות וחומרים ולעיתים אף פיתוח שיטות עבודה חדשות- מביאים את הביטוי האישי של היוצר לקדמת הבמה ומאפשרים לבוגרים ליצור תכשיטים נהדרים, אשר זוכים בפרסים יוקרתיים ברחבי העולם ואסנת הר-נוי, בוגרת מוערכת של המחלקה, היא דוגמה מצוינת לכך."

הר-נוי מתארת את תהליך היצירה: "השפה העיצובית שלי מאופיינת בניקיון, איפוק והיא בהגדרתה גיאומטרית ואדריכלית, אני מסוקרנת ממעבר בין הדו מימד לתלת מימד או להיפך, משחקים עם משקלים ופרופורציות חללים סגורים ואווריריים."

"התכשיטים שלי נעים בין ההגדרה של תכשיטי אקססוריז בחומרים כמו פליז וכסף ואבנים חצי יקרות ונעים עד לתכשיטים בחומרים יקרים - זהב ויהלומים."

"אני אוהבת את התפר עליו אני נעה, יש בו מעין חופש שנותן לי ליצור ולהתנסות בתחום החומרים הלא יקרים עד לתכשיטים היקרים שם אני מונעת בהחלט על ידי בקשות לקוח, עלויות וחומרים. לעומת זאת יש מי שיגיד שעדיף להישאר בנישה אחת, בהחלט משהו שראוי לחקור. אני משרבטת עיצובים חדשים ללא הפסקה, אבל בניסיון לנווט את העסק שלי, יש שיקולים מעט אחרים שמלמדים אותי איפוק ואסטרטגיה והפועל היוצא הוא שעיצובים רבים לא ייראו אור יום."

את עבודותיה של אסנת הר-נוי ניתן למצוא בחנות האינטרנט שלה, הנושאת את שמה, בחנות האינטרנט באתר ETSY, במוזיאון העיצוב בחולון, במוזיאון תל אביב לאומנות, במוזיאון ארץ ישראל ב- TODAY MUSEUM בביג'ינג, במספר גלריות בביג'ינג, בחנות הבאוהאוס בדיזינגוף ובעלמא שביפו, בימים אלה הר-נוי נמצאת במגעים עם שני מוזיאונים נוספים בארה"ב.

לאתר של אסנת הר-נוי: www.osnatharnoy.com

לחנות ב ETSY : https://www.etsy.com/shop/osnatharnoy

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS