לא רק לנשים: חיטוב הגוף הגברי, חיזוקו, הארכת השרירים,יציבה, גמישות ואיזון הגוף. שליטה, קווארדינציה ואף שיפור חיי המין- אין ספק שפילאטיס לגברים מאיים להפוך להיות טרנד הכושר הבא. יתרונות השיטה ביחס לשיטות ספורט אחרות הופכים אותה מתאימה מאוד לצרכים המיוחדים של גברים (דווקא) כמו שיפור הקואורדינציה, הגמישות וכוח השרירים העמוקים

כלים

לא רק לנשים: חיטוב הגוף הגברי, חיזוקו, הארכת השרירים,יציבה, גמישות ואיזון הגוף. שליטה, קווארדינציה ואף שיפור חיי המין- אין ספק שפילאטיס לגברים מאיים להפוך להיות טרנד הכושר הבא. יתרונות השיטה ביחס לשיטות ספורט אחרות הופכים אותה מתאימה מאוד לצרכים המיוחדים של גברים (דווקא) כמו שיפור הקואורדינציה, הגמישות וכוח השרירים העמוקים

את שיטת פילאטיס פיתח ג'וזף פילאטיס, אתלט שהתנסה גם בשיטות אימון מערביות- כגון: הרמת משקולות, אגרוף וג'וגינג וגם בשיטות שמקורן במזרח הרחוק, שילב "בין שני">בין שני הזרמים הללו ופיתח שיטת אימון שמתמקדת בעבודה גופנית ומנטלית גם יחד ומהווה אימון שלם המאחד את היתרונות הקיימים בשתי הגישות. אולם במהלך השנים הפכה השיטה לפופולארית יותר בקרב נשים ופחות בקרב גברים. קרוב לוודאי שהסיבה לכך היא שאימון פילאטיס אינו הישגי מהבחינה הכמותית ואינו תחרותי, ומפתח מרכזי להישגים על פי השיטה, הם ריכוז וקשב, עבודה פנימית וגמישות.

שיטת הפילאטיס מעצבת ומאזנת את הגוף ולמעשה " מחנכת" אותו מחדש בכך שהיא יוצרת איזון בין חיזוק מקסימאלי של השריר לבין גמישותו, משפרת את הקואורדינציה, את האיזון והיציבה של הגוף, משחררת את המפרקים וממריצה את מחזור הדם ובכך משפיעה גם על חיי המין. האימון הגופני מעצב את השרירים ומגדיר אותם (Hard Definition) ומביא לכך שהבטן, הגב התחתון והאגן יהיו למרכז מאוחד התומך בגוף יציב וחטוב.

השילוב בין זרימה תנועתית, איזון וחוזק שרירי הגדלת טווח התנועה לבין כוח וגמישות, תורם לבריאות, חוזקו ויציבותו של הגוף תוך שמירה על רקמות השריר והגברת העמידות בפני פציעות ופגיעות. שיטת פילאטיס עוזרת גם בשיקום גב, צוואר ומפרקים פגועים, בהפגת מתחים ובהקניית הרגלי יציבה נכונים.

מיכל בן זקן בעלת "סימפלי פילאטיס": " המודעות הרבה של העולם המודרני, הבריאות, התזונה ואורח החיים גרמו לגברים רבים להבין היום, שלא רק חדר כושר ובניית מסת שרירים, משחקי כ "דור וסיבולת לב">דור וסיבולת לב ריאה חשובים לגופם אלא נוטה לקצר את השרירים ולצבור מתח פיזי ולחץ על עמוד השדרה . היום ניתן לומר כי תרגילי הפילאטיס לגברים מבקשים להגדיל את הגמישות ואת טווח התנועה לצד האיזון, חיזוק שיווי המשקל , פיתוח אחיד של הגוף, ופיתוח כוח שרירי הליבה העמוקים של מרכז הגוף- ה- CORE"

בפילאטיס לגברים, העבודה המאוזנת על כוח בכיוונים שונים גורמת לפתיחה וחיזוק מדהים של השרירים הפנימיים ממקום של התארכות ויחד עם זאת משלבת גמישות שחסרה מאוד לגברים (הרבה יותר מנשים).

האימון בפילאטיס הוא קשה ואינטנסיבי, דורש מחשבה ושליטה בין עבודת חלקי הגוף לבין ריכוז באיכות התנועה. השיעור בסטודיו מתאים לכל גבר בכל רמת כושר, שכן שכלול יכולות הגוף ובניית יציבה בריאה יותר וגוף גמיש ומאוזן בהרבה יתרמו רבות לגברים הספורטיביים (וגם לאלה שאינם עוסקים בפעילות ספורטיבית).

הספורטאים המקצוענים, אימצו כבר מעל עשור את שיטת הפילאטיס לסל הכושר שלהם, מרגע שהבינו שהשיטה מאד בטוחה, תורמת רבות לגוף ועוזרת בצורה מאד משמעותית להוריד את פציעות הספורט לשחקני כדורגל,כדורסל,פוטבול,סקווש וענפי ספורט נוספים.

בשיעורי פילאטיס לגברים ב"סימפלי פילאטיס" מתמקדים בחיזוק שרירי הליבה, השרירים המייצבים של השלד, שרירי הבטן הרוחביים, שרירי החזה ושרירי הגב. מוסיפה בן זקן "בפילאטיס לגברים מחזקים את זקפי הגב וחגורות הכתפיים המתנוונים יום יום בישיבה מרובה מול המחשב בימי העבודה הארוכים במשרד. כמו כן עבודה על הנשימה, לצורך הזרמת חמצן לדם, שהיא חלקית ולא נכונה וגברים רבים נוטים לשכוח ממנה לאורך הפעילות השוטפת של חיינו.

ובנושא, חיי המין? שיטת הפילאטיס מאפשרת לגברים (כמו לנשים) לשלוט טוב יותר בשרירי רצפת האגן. אמנם השיטה לא אחראית על שיפור היכולת לחוות אורגזמות אך בהחלט יכולה להגדיל את ההנאה בזמן הביצוע ואת היכולת לשליטה טובה יותר בשפיכה מוקדמת היות ובעבודה המדויקת של השיטה מאמנים את השריר הפנימי האחראי לכך, מגבירים את זרימת הדם באזור הבטן התחתונה ומשפרים את חיי המין.

סטודיו "סימפלי פילאטיס" המתמחה בפילאטיס מכשירים, אינטימי ומקצועי, נועד לכל מי שמעוניין להוסיף לחייו בריאות, חיוניות ואורח חיים אחר. בסטודיו שיעורים מיוחדים לגברים ,בקבוצה אינטימית של עד 4-5 אנשים בשיעור, בשיטה בה הקבוצות אינן מחולקות לפי רמות. לכל מתאמן תרגילים המותאמים לו אישית על ידי המדריכות במקום (בוגרות הוראת פילאטיס ממכון וינגייט ודליה מנטבר) או בשיעורים אישיים אחד על אחד.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS