ישובי עוטף עזה

(הדופק הבטחוני)
צילום: מחסום ארז

ישראל מגבירה את הלחץ על תושבי רצועת עזה: שפל במספר היציאות דרך מעבר ארז בחודש פברואר; קיצוץ מסיבי במספר המחזיקים בהיתרי סוחר בפברואר צנח מספר היציאות מעזה לישראל ב-40 אחוזים לעומת הממוצע החודשי ב-2016. מספר יציאות של סוחרים נפל ב-60 אחוזים בהשוואה לפברואר אשתקד. ישראל הטילה "מניעה ביטחוניות" על שני-שליש מסוחרי עזה המחזיקים בהיתרי יציאה.

(הדופק הבטחוני)
צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון

אמצעי נוסף להגברת המאבק בניסיונות ההברחה לעזה: משרד הביטחון מקים מסוע סחורות חדש בין מעבר כרם שלום לרצועת עזה המסוע החדש, באורך של כ-500 מטרים, יצטרף לאמצעים המסייעים בהגברת האכיפה והמאבק בניסיונות ההברחה של סחורות אסורות לרצועה.

(הדופק הבטחוני)
ח"כ ילין: "מאות אלפי תושבים נמצאים היום ללא מקלטים ציבוריים, חדרים ממוגנים בביתם או בבניין שלהם"

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), ראש מועצת אשכול לשעבר, התייחס היום לדו"ח המבקר על מוכנות העורף במסגרת דיון בוועדת ביקורת המדינה בכנסת. "מאות אלפי תושבים נמצאים היום ללא מקלטים ציבוריים, חדרים ממוגנים בביתם או בבניין שלהם.

( מתגייסים למען הקהילה)

פרס יגאל אלון למעשה "מופת חלוצי" הוענק אתמול לתנועת דרור ישראל. פרס יגאל אלון הוא אחד משני פרסים שמוענקים על-ידי עמותת "דור הפלמ"ח" (הפרס השני הוא פרס יצחק שדה לכתיבה צבאית). הפרס מחולק כל שנה ביום השנה לפטירתו של יגאל אלון, וניתן לשני אישים/גופים עבור "מעשה מופת חלוצי". הזוכים נבחרים על-ידי וועדה מטעם העמותה