כלים

מצד אחד לפני שבועיים הוא הגשים חלום כשקיבל את אחד התפקידים הכי נחשקים במדינה, בימוי מופע החנוכה היוקרתי "שודדי הקאריביים", בכיכובם של מיכל אמדורסקי ואביהו שבת, מצד שני הוא רק סיים לביים סרטון שבו משחקים ילדים אוטיסטים, בשיתוף עמותת צ'יימס. נאור דהן, במאי, מספר על לימודי בימוי נוצצים באוניברסיטת קולומביה, עבודת בימוי עם 5 סטארים, בהפקה ענקית, כשלכל אחד אגו בעל משקל וכיצד ילדים אוטיסטים, בעלי עיניים חודרות וקשר עין נוקב, עדיין מלווים אותו במחשבות, כשהוא צועד ברחוב וגורמים לו לשאול את עצמו שאלות לגבי הקיום שלנו בכלל ושלו בפרט

נאור דהן ומיכל אמדורסקי

סיפורו של נאור, היה יכול לפרנס כל סרט הוליוודי, ומובטח לכם שעם סיומו, כל הצופים ידמעו וימחאו כפיים בהתרגשות . הוא נולד בלוד, הוריו התגרשו כשהיה רק בן שנתיים, הוא גודל ע"י סבתו וסבו, עד עצם היום הזה הוא מכנה את סבתו "אמא". הוא נדד מבית לבית, משם לקיבוץ ובחזרה ויש לשער שסיפורים כשלו, לא מסתיים בדרך כלל בהפי אנד.

כשהיה נאור דהן בן 14, הוא הציץ במקרה, בחרך של סטודיו וצפה בסדנת משחק של רינה ירושלמי. הציץ ונפגע. מייד ביקש מאמו, כי תרשום אותו לסדנה. אך אמו העדיפה שהילד יעסוק בנושאים מבטיחים יותר, מבחינת העתיד הכלכלי שלו. נאור לא ויתר והחל לשטוף חדרי מדרגות והצליח בסופו של דבר להירשם לסדנאות, ובזמן שהוא מממן את עצמו, לעומתו כל שאר הילדים בסדנה, היו בני עשירים.

למרות שהנמיך פרופיל, הפך במהירות לכוכב של הסדנה ואף קיבל את התפקידים הראשיים. אמו שהגיע לצפות בו מככב במחזה "אביב מתעורר", נדהמה, החמיאה לו בחום, אך הוסיפה כי הוא יכול להמשיך בזאת כתחביב בלבד ועליו לפנות לכיוונים רציניים יותר.

לאחר הצבא התקבל נאור לצוותי הבידור באילת, אך גילה כי עמידה על הבמה אינה קורצת לו, אך כל שאר התפקידים סביבה, בהחלט כן. כך הפך לעוזר במאי של צדי צרפתי, עמו הוא נמצא בקשר הדוק כבר 13 שנה. לאחר שלב הצוותים, החל נאור לביים הצגות ילדים מצליחות ביניהן: "בזיק ויויו", "שלישיית מסטיק" ועוד, אף שימש כעורך התוכן של "הכל זז", אך היתקלות שלו ושל דודו טופז, כשנאור עמד על עקרונותיו, הביאו אותו לעזוב את התכנית.

אז החליט להרצין את יחסיו עם התיאטרון הישראלי וטס לניו יורק, בכדי לבלות 3.5 שנים במגמת בימוי תיאטרון, עם התמחות במחזות זמר. "כשהמורים שלך הם הבמאית של "מלך האריות" או הבמאי של "מאמא מיה" ולוקחים אותך מאחורי הקלעים של ההפקות המצליחות בעולם, רק אז אתה מבין את גודל המעמד" – לדברי דהן.

כשחזר ארצה ניסה נאור את מזלו ועניין את נתן דטנר במיוזיקל מיוחד, "רומיאו ויוליה", כאשר כל מחזה הזמר עובר כחוט השני דרך להיטים של ריטה ורמי קליינשטיין. דטנר הסכים, ההפקה יצאה לדרך, הקאסט כמעט נבחר ואז התבצעו חילופי משמרות בתיאטרון ב"ש והרעיון הוקפא. אך נאור המתוסכל לא ידע כי הגורל צופן לו הפתעה ולפני שבועיים הוחלט על חילוף בימאים ב"שודדי הקאריביים" – הפקת חנוכה גרדיוזית ונעשתה פנייה לנאור, שנגמרה במינוי לבמאי ומהווה למעשה הגשמת חלום ואת ייעודו בחיים.

במקביל, סיים נאור לאחרונה פרויקט מיוחד עם עמותת צ'יימס, עמותה לילדים אוטיסטים, שם ביים סרט בהשתתפות הילדים, שההקרנה שלו אמורה לצאת במקביל לפרויקט הנוצץ עליו הוא שוקד בימים אלו ולאחרונה סיים לביים את המופע "ד"ר צחי" בהשתתפותו של צחי נוי. "האמת היא שמכל הפרויקטים שעשיתי לאחרונה" מוסיף דהן "זה של עמותת צ'יימס הביא אותי לשאול שאלות קיומיות על עצמי ושופך אור שונה על החיים שלי ושל ילדי".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS