"המנהלת לשיקום הירדן" יוצאת לדרך, מתוך מטרה לשקם את נהר הירדן, הנהר הגדול בישראל. הפרוייקט, במסגרתו תשוקם המערכת האקולוגית של הירדן, מובל ע"י רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, מתוך מטרה להפוך אותו לפרוייקט בינלאומי, בשותפות עם ירדן, הרשות הפלסטינית וגורמים בינלאומיים נוספים. הפרוייקט ההיסטורי יושק ב- 13.9.2011, בקונצרט מיוחד שיקיימו להקת הגרובטרון יחד עם התזמורת הקאמרית נתניה הקיבוצית בחאן הממלוכי העתיק, בגשר הישנה שעל שפת הירדן

כלים

פרוייקט שיקום הירדן קורם בימים אלו עור וגידים, עם הקמתה של מינהלת שיקום הירדן, שתחל לפעול בחודש הקרוב. המינהלת החדשה, המוקמת במסגרת רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, תתחיל לבצע פרוייקט רחב היקף, של שיקום נהר הירדן לאורך כל תוואי הנהר העובר בשטחי מדינת ישראל.

במסגרת הפרוייקט ההיסטורי, יתבצעו עבודות רחבות היקף לשיקום נהר הירדן, שיכללו עבודות תשתית שיזרימו לנהר מים נוספים ממעיינות וישפרו את הזרימה בנהר, מתוך מטרה להעמיקו ולהחיותו.

במקביל לכך, תבוצע בנהר תוכנית אב אקולוגית, שגובשה ע"י צוות מומחים מובילים מהארץ והעולם, המיועדת לשקם את המערכת האקולוגית הייחודית של נהר הירדן.

במסגרת התוכנית, יוכנסו למערכת האקולוגית של הירדן מיני צמחים, בעלי חיים, חרקים ודגים אשר אינם קיימים בו כיום, במטרה ליצור מערכת אקולוגית יציבה יותר ולבלום את ההידרדרות בירידה במיגוון הביולוגי על גדות נהר הירדן ובתוכו.

"הירדן הוא נכס אקולוגי, היסטורי ותיירותי של ישראל והגזע האנושי כולו, יעד לעלייה לרגל מן העולם כולו, וחוט השדרה של אספקת המים, העורק הראשי של מדינת ישראל.

בשנים האחרונות הדרדר הירדן יחד עם כל מערכת המים של מדינת ישראל, נחשף לזיהומים ונפגע מבצורת, מספר בעלי החיים והדגים בו ירד עד מאוד. אנחנו מתחילים היום פרוייקט היסטורי שמיועד להשיב לירדן את הדרת פניו מימי התנ"ך – נהר גאה, זורם בשצף ומקור חיים, ולא פלגים אפרוריים ומתים המפעפעים לאיטם." אומר רמון בן ארי, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי.

טקס ההשקה של הקמת מינהלת שיקום הירדן יתקיים ב- 13.9.2011, בקונצרט מיוחד שיקיימו להקת הגרובטרון יחד עם התזמורת הקאמרית נתניה הקיבוצית בחאן הממלוכי העתיק, בגשר הישנה שעל שפת הירדן, בשעה 20:30, קונצרט צעיר עכשווי המשלב שירה ישראלית וניגון קלאסי ייחודי. הזמנת כרטיסים : 04-6220066

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS