עד שנת 2016 חברות, תאגידים או אפילו אנשים פרטיים שרצו לעסוק בתחום מתן הלוואות ואשראים, לא היו צריכים להציג רישיון מיוחד מטעם משרד האוצר. הדרישה עצמה התמקדה יותר בהסכם אשר התבצע בין הלווה למלווה. החל משנת 2016 חוקק חוק חדש שנועד לפקח על פעילות הנתינה והלקיחה של ההלוואות. ולכן, משנה זו והלאה, כל מי שמעוניין לעסוק בתחום ההלוואות והאשראים צריך להשיג רישיון מתן שירותי אשראי או רישיון נותן שירותי מטבע.

קרא עוד...

הלוואה בערבות המדינה

שנת 2020 תיזכר ללא כל ספק כשנת הקורונה. כל אחד במדינה ובעולם הושפע מהווירוס, אם לא מהמחלה, מהסגר שחל עלינו. בתי הספר היו הראשונים שהפסיקו לעבוד ואחריהם נסגרו הגנים, הקניונים, הפארקים ומקומות העבודה. מבחינת העסקים השונים מדובר במשבר לא קטן. המדינה שהבינה את גודל המשבר החליטה לשנות את תנאי ותהליך קבלת הלוואה בערבות המדינה.

קרא עוד...

על פי הנחיית שר האוצר, משה כחלון, ושרת השיכון, יפעת שאשא ביטון, רשות מקרקעי ישראל מודיעה כי היא דוחה את מועדי התשלום המגיעים לה. התשלומים הקבועים בשוברי התשלום שהונפקו על ידי רמ"י נדחו עד ל 27.4.2020. דחיית התשלומים תתבצע ללא תוספת ריבית והצמדה. ההחלטה על דחיית התשלומים התקבלה על רקע משבר הקורונה ורצונה של רשות מקרקעי ישראל להיות קשובה לצרכי המשק ולמצוקת היזמים והקבלנים. יודגש כי ההחלטה על דחיית תשלומים לא חלה על תשלום תמלוגים לרמ"י מכל סוג שהוא.

קרא עוד...

בתור בעלי העסקים בישראל, אתם מעוניינים בכל שלב של פעילות העסק, להעניק ללקוחות שלכם את השירותים הטובים והנוחים ביותר לצרכים שלהם. לא רק בעזרת המוצרים והשירותים הטובים ביותר, אלא גם בעזרת שיטות התשלום היעילות והנוחות ביותר. מבין שלל שיטת התשלום הקיימות בשוק כיום, מרכז סליקה בנקאי, או בשמו המקובל יותר הוראת קבע, הוא כלי נוח במיוחד לשימוש, מבחינתכם ומבחינת הלקוחות כאחד.

קרא עוד...