אחת הבעיות הקשות שעומדות בפני ישראלים שזקוקים לבדיקת MRI דחופה היא, שקשה מאוד להשיג מקום מהיום להיום או מהיום למחר במסגרת קופת חולים ובתי חולים ציבוריים. עקב מחסור במכשירי MRI במוסדות ציבוריים וביקוש גדול עבור בדיקות אלה.

קרא עוד...

מגיפת הקורונה בישראל. צילום: יהודית הרפז

מחקר לתרופה לקורונה נפתח בהדסה עין כרם, שיבא, סורוקה והשרון: "משרד הבריאות אישר לחברת קריופארם לבחון את יעילותה של התרופה סלינקסור Selinexor/Xpovio®)) בקרב חולי קורונה במצב קשה שאינם מונשמים" - חברת קריופארם תרפיוטיקס - Karyopharm Therapeutics - בראשותה של המייסדת והנשיאה ד"ר שרון שחם הודיעה היום על תחילת ניסוי בחולי קורונה במצב קשה. לניסוי הקליני, במימונה וביוזמתה של החברה, יגויסו 230 משתתפים בארבעה בתי חולים בישראל הדסה, שיבא, השרון וסורוקה לצד 40 בתי חולים נוספים ברחבי העולם 

קרא עוד...

דוד זיגדון מנכ"ל מכון המחקר מיגל וצוות החוקרים. צילום - מכון המחקר מיגל

OurCrowd מובילה השקעה של 12 מיליון דולר בחברה הישראלית MigVax למציאת חיסון לווירוס הקורונה COVID-19 . ההשקעה תאיץ את הדרך לניסויים קליניים במטרה להביא בהקדם לשוק את החיסון לבני אדם

קרא עוד...

אלונקה רפואית

האלונקה (נקראת גם נרוד) היא אמצעי להעברת נפגעים. נהוג לשאת אלונקה כאשר הפצוע שוכב מעליה, לעתים קשור, ושני אנשים נושאים את האלונקה. במיוחד לימי משבר הקורונה, להלן כמה מסוגי האלונקות הנפוצות:

קרא עוד...

בימים אלו כשמגפת הקורונה משתוללת ברחבי העולם, כולנו מבינים עד כמה חשובה המערכת החיסונית והחוזק שלה אשר מושפע במידה רבה מאורח החיים ומההרגלים היומיומיים שלנו. שינויים קטנים יכולים לחזק אותה, לכן כדאי להכיר אילו דרכים יכולות לסייע לכם במשימה.

קרא עוד...

אז הבשורה הפחות משמחת היא שאתם מרגישים קצת פחות בנוח עם החיוך הנוכחי שלכם. הבשורה המשמחת? תוכלו גם אתם לחייך חיוך מיליון דולר, ולשלם עליו הרבה פחות! בעוד שיניים ישרות תורמות לחיוך מושך ואסתטי, שיניים שאינן ישרות יוצרות מבוכה רבה, וכך גם מונעות מרבים להביע את עצמם בחיוך.

קרא עוד...