מגיפת הקורונה בישראל. צילום: יהודית הרפז

מחקר לתרופה לקורונה נפתח בהדסה עין כרם, שיבא, סורוקה והשרון: "משרד הבריאות אישר לחברת קריופארם לבחון את יעילותה של התרופה סלינקסור Selinexor/Xpovio®)) בקרב חולי קורונה במצב קשה שאינם מונשמים" - חברת קריופארם תרפיוטיקס - Karyopharm Therapeutics - בראשותה של המייסדת והנשיאה ד"ר שרון שחם הודיעה היום על תחילת ניסוי בחולי קורונה במצב קשה. לניסוי הקליני, במימונה וביוזמתה של החברה, יגויסו 230 משתתפים בארבעה בתי חולים בישראל הדסה, שיבא, השרון וסורוקה לצד 40 בתי חולים נוספים ברחבי העולם 

קרא עוד...

דוד זיגדון מנכ"ל מכון המחקר מיגל וצוות החוקרים. צילום - מכון המחקר מיגל

OurCrowd מובילה השקעה של 12 מיליון דולר בחברה הישראלית MigVax למציאת חיסון לווירוס הקורונה COVID-19 . ההשקעה תאיץ את הדרך לניסויים קליניים במטרה להביא בהקדם לשוק את החיסון לבני אדם

קרא עוד...

אלונקה רפואית

האלונקה (נקראת גם נרוד) היא אמצעי להעברת נפגעים. נהוג לשאת אלונקה כאשר הפצוע שוכב מעליה, לעתים קשור, ושני אנשים נושאים את האלונקה. במיוחד לימי משבר הקורונה, להלן כמה מסוגי האלונקות הנפוצות:

קרא עוד...

בימים אלו כשמגפת הקורונה משתוללת ברחבי העולם, כולנו מבינים עד כמה חשובה המערכת החיסונית והחוזק שלה אשר מושפע במידה רבה מאורח החיים ומההרגלים היומיומיים שלנו. שינויים קטנים יכולים לחזק אותה, לכן כדאי להכיר אילו דרכים יכולות לסייע לכם במשימה.

קרא עוד...

אז הבשורה הפחות משמחת היא שאתם מרגישים קצת פחות בנוח עם החיוך הנוכחי שלכם. הבשורה המשמחת? תוכלו גם אתם לחייך חיוך מיליון דולר, ולשלם עליו הרבה פחות! בעוד שיניים ישרות תורמות לחיוך מושך ואסתטי, שיניים שאינן ישרות יוצרות מבוכה רבה, וכך גם מונעות מרבים להביע את עצמם בחיוך.

קרא עוד...

בלטות התריס היא בלוטה דמויית פרפר הממוקמת בצוואר. היא מפרישה הורמון מיוחד אשר נועד לווסת את חילוף החומרים בגופו של האדם. בלוטה זו נקראת גם בלוטת התירואיד או בלוטת המגן. על מנת לבחון את תפקודה של בלוטת התריס, יש צורך לבצע בדיקת דם – TSH. רופא המשפחה עשוי לשלוח לבצע בדיקה כזו במקרה כאשר עולה חשד לפגיעה בתפקוד הבלוטה.

קרא עוד...

כאבי גב תחתון הם בעיה שכיחה מאד בקרב האוכלוסייה המבוגרת בישראל ובכלל מדינות המערב, ולמעשה אחד מכל שמונה אנשים יחוש בהם בשלב כזה או אחר במהלך חייו – לרוב מהעשור הרביעי והלאה. הכאבים עשויים לצוץ יום אחד ללא כל התראה מוקדמת, ולא פעם הם מפריעים לשגרת היומיום ומונעים מהאדם הסובל מהם לבצע אפילו פעולות פשוטות, בהן גם עמידה בת כמה דקות. הכאבים אף עשויים "לנדוד" ולהקרין גם לאזורי האגן, המותניים ואפילו לחלקים מהרגל.

קרא עוד...

עדכונים אחרונים

אוג 31, 2020

מהי הפרעה סכיזואפקטיבית?

גוף - נפש
אוג 31, 2020

דלקות חניכיים

חדשות הבריאות
אוג 24, 2020

מידע על IVF – הפריה חוץ גופית

חדשות הבריאות
יול 27, 2020

מה העיניים מספרות עלינו?

חדשות הבריאות