החלפת ברך

גוף בריא הוא המתכון לאיכות חיים, אבל כשהגוף חורק וקשה מאוד לתפקד איכות החיים נפגעת. אנשים רבים סובלים מבעיות ברכיים הבאות לידי ביטוי בכאב כרוני שמתעורר במצבים שונים בעוצמה ובתדירות המשתנה מאדם לאדם. יש מי שמדווחים על כאב בעת פעילות גופנית מאומצת בעוד אחרים בעת הליכה ואחרים גם בעת מנוחה.

קרא עוד...

טיפול יישור שיניים הוא טיפול ששם לעצמו מטרה ברורה: להפוך את השיניים לישרות. הבעיה היא ששנים רבות, הטיפול שהוצע לקהל הרחב – לילדים ועד בוגרים, הוא טיפול באמצעות גשר הברזל. מיותר לציין כי המראה שנוצר גרם ללא מעט מבוכה, ואנשים שנמנעו כל חייהם מלחייך בגלל נראות השיניים שלהם, נאלצו כעת להסוות את חיוכם אפילו יותר. יישור שיניים ללא גשר נשמע לרבים כמו החלום הבלתי אפשרי, אך מדובר על טיפול קיים ונגיש גם לכם!

קרא עוד...

סוכרת איננה מחלה סימפטית, אך כיום הרפואה יודעת להעניק מענה ראוי ואיכותי לחולים בה. היצמדות לאורח חיים נכון ואל המלצות הרופא המטפל, משפרת משמעותית את איכות חייהם של החולים בסוכרת. אז מהי הסכרת? מחלה המאופיינת בריכוזים גבוהים של גלוקוז בדם. המאפיין הבולט ביותר של החולים בסוכרת, הוא היעדר ההורמון אינסולין. אנשים החולים בסוכרת סובלים ממחסור באינסולין, מה שמונע מהסוכר לחדור אל התאים השונים בגוף ולאפשר תפקוד מערכתי תקין ובריא.

קרא עוד...

אדם בריא בגוף בריא, כך אומרים. ואחת מן הדרכים לביצוע של בקרה למצב הבריאותי של בני האדם היא על ידי שליחת כל מטופל אל ביצוע של בדיקות מעבדה שיכולות לכלול סוגים רבים של בדיקות שהראשונה והכי מוכרת מבין כולן היא בדיקה של דגימת דם שבה יכולים לבצע הוראות של בדיקות רבות ומגוונות לפי הצורך שהרופא מצא.

קרא עוד...

בכנס מקצועי שנערך  במלון גארדן הוטל לקחו חלק עשרות חובשים ופראמדיקים במד"א וצוות המערך הקרדיולוגי  בביה"ח * בין נושאי ההרצאות שהעבירו בכירים במד"א ובביה"ח, צנתור ראשוני, השגת יעדי LDL לאחר אוטם, שילוב נוגדי קרישה וטסיות אחרי אוטם, אי ספיקת לב במהלך אוטם חריף, חשיבות האבחון המהיר, ועוד

קרא עוד...

לפני שנוכל להבין מהי ביופסיית היתוך ולאיזו מטרה היא משמשת, עלינו קודם להכיר את הערמונית ואת המחלה ממנה גברים רבים חוששים – סרטן הערמונית. בלוטת הערמונית היא למעשה חלק בלתי נפרד ממערכת הרבייה של הגבר. אמנם מדובר בבלוטה קטנה מאוד, אך עדיין היא מעסיקה אותנו לא מעט בשל מקרים רבים של סרטן הערמונית.

קרא עוד...

מומחית פה ולסת

רבים מתלבטים כיצד ניתן למצוא את אותו מומחה אורתוגנטיה אשר יספק להם את התמורה הטובה ביותר עבור ההוצאה הלא קטנה והציפייה הגדולה. במאמר זה נסביר מהם ניתוחים אורתוגנטיים וכיצד ניתן לאתר את אותו מומחה שיבצע את העבודה הטובה ביותר בתחום. הבה נתחיל...

קרא עוד...