אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר הינה נהיגה בשכרות. עבירה זו, מסכנת הן את הנהג וההן את הנוסעים עמו ברכב או את הולכי הרגל ורכבים אחרים הנמצאים בסמוך לרכבו של נהג שיכור. העונש המינימאלי על עבירה ספציפית זו, הינו שנתיים פסילת רישיון, פסילה על תנאי, קנס גבוה, מאסר על תנאי ובמקרים חמורים, כאשר לנהג היו כבר הרשעות קודמות על נהיגה תחת השפעת אלכוהול, גם עונש של מאסר בפועל.

קרא עוד...

אנו חיים בעידן טכנולוגי שהולך ומתפתח ללא הרף. השאיפה לחדשנות קיימת בכל דבר וככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומשוכללת יותר, כך הדבר מקל על חיינו באופן משמעותי. דוגמה לכך היא למשל הטכנולוגיה בתחום הבית החכם, המאפשרת לנו ליהנות ממגוון פיתוחים וחידושים שמקלים עלינו באופן יומיומי ומשפרים לנו את איכות החיים.

קרא עוד...

ציוד של חוקר פרטי

אין ספק כי כל אדם ואין זה משנה אם אנחנו מדברים על העולם הפרטי שלנו או על העולם העסקי צריך לעשות כל מאמץ בכדי לדעת כמה שיותר על הסביבה שלנו. תארו לכם כי אתם מקימים עסק חדש עם שותף ואתם לא יודעים כי השותף הזה נעצר בעבר על הונאה? תארו לכם כי אתם מקימים משפחה עם בן זוג חדש ובעצם הבן זוג הזה הוא מתחזה שעובד עליכם? על כן אין ספק כי כיום מעטים האנשים אשר לא משתמשים בחוקר פרטי וזאת עקב העובדה כי החוקר הכרחי לשקט הנפשי שלנו.

קרא עוד...

יותר ויותר ישראלים מקבלים דרכונים אירופאים ונהנים מהיתרונות הכלכליים והאחרים של דרכונים אלו. אילו מדינות נחשבות מזכות אתכם בדרכון אירופאי ומהם היתרונות העיקריים מהם תוכלו ליהנות אם תוציאו דרכון זה?

קרא עוד...

פשיטת רגל וחדלות פירעון

על מנת לאפשר לחייבים שאינם מסוגלים לפרוע את חובותיהם להתחיל פרק חדש בחיים ללא חובות וללא נושים הנושפים בעורפם, קיים הליך הנקרא פשיטת רגל. הליך זה מאפשר גם חלוקה הוגנת של החוב בין הנושים תוך התייחסות לסוג החוב, אופיו והיקפו. החלוקה מתבצעת בין הנושים בהתאם לקריטריונים הקבועים בחוק, כאשר התהליך מתנהל בכמה שלבים.

קרא עוד...

אם הטילו עליכם עיקולים בשל חובות, אם קיבלתם מכתבי התראות, פתחו נגדכם תיק בהוצאה לפועל אולי גם הוציאו צו איסור יציאה מהארץ, דעו שישנו הליך שיכול לשים קץ לסבל. בהליך משפטי, כחלק מפשיטות רגל וכינוסי נכסים, ניתן להשיג מחיקת חובות. בדרך, תידרשו להכיר עולם חדש של מושגים, כדוגמת צו תשלומים, צו הפטר וגם מנהל מיוחד שצפוי להשפיע באופן ניכר על עתידכם.

קרא עוד...

אחת השאלות איתה הורים לחיילים וגם חיילים עצמם נתקלים היא מה זה עורך דין צבאי ולמה צריך אותו?. למעשה, עורך דין צבאי הוא עורך דין לענייני צבא שעוסק בכל עניין שקשור בדרך כזו או אחרת לצבא הגנה לישראל. צה״ל נחשב לאחד הגופים הגדולים בישראל וגם לו בדומה למשפט האזרחי והפלילי, יש מערכת חוקים נוקשה ואפילו בית דין צבאי בו מעמידים לדין חיילים החשודים בביצוע עבירות מסוגים שונים.

קרא עוד...