הוא מלווה אותנו לאורך זמן לא מועט, מסייע לנו להתניע את הרכב, מאפשר לנו להפעיל את ה-GPS שימנע מאתנו לטעות בדרך ומסייע ללוח המחוונים לזהור בלילה, כך שנוכל לראות באיזו מהירות אנחנו נוסעים. המצבר הוא חבר נאמן לרכב שלנו וחוסך מאתנו דאגות מיותרות, אבל גם הוא אינו בלתי מוגבל. אם מדובר במצבר הפועל על חומצה ומים, סביר להניח שהוא יתחיל להראות סימנים של גסיסה בשנה השלישית או הרביעית לשימוש.

קרא עוד...

קרוסאובר

כמדי שנה, דגמים חדשים של רכבים יוצאים אל הכביש, ביניהם גם רכבי קרוסאובר אשר הפכו לפופולריים במיוחד עם השנים. רכבים אלו נחשבים למועדפים על הצרכן הישראלי ולו רק בגלל העובדה שמשלבים בין איכויות משפחתיות לבין יכולות שטח בסיסיות. לכן, אם אתם מעוניינים להתחדש ולהתנסות, לפניכם רכבי הקרוסאובר המומלצים לשנת 2017.

קרא עוד...

קניית רכב שטח

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר רכבי שטח בכבישי ישראל. הבטיחות, האבזור והאפשרות לצאת לטיולי שטח מפנקים, הפכו את רכבי ה 4 על 4 למבוקשים מאי פעם. אבל מה עם התחזוקה שלהם? בכתבה הבאה נסביר איך צריך להתייחס לג'יפ החדש שרכשתם ומהם הדגשים שחייבים לתת עליהם את הדעת בטיפול השוטף.

קרא עוד...

כולם מבטחים את הרכב ובליבם מעוניין רק לשלם ולא לנצל את הפוליסה, יחד עם זאת יש לא מעט מקרים בהם אין מנוס אלא לנצל את הפוליסה ולתבוע בגין נזקים שונים שנגרמו לנו, בין אם אלה תביעות רכוש, גוף או פגיעה כלפי צד ג'.

קרא עוד...

החוק בישראל קובע כי כל בעל רכב חייב להחזיק בתעודת ביטוח חובה בתוקף ברכבו, בין אם מדובר על רכב פרטי, אופנועים, קטנועים, משאיות ובכלל כל כלי רכב. פוליסת ביטוח חובה, כשמה כן היא, חובה להחזיק בה בכל רכב, כיוון שמטרתה העיקרית להגן על הנהג במקרה של תאונת דרכים בה ישנם פגיעות גוף, בין אם מדובר על פגיעה בהולך רגל, בנוסעים ברכב או בנהג. חשוב לציין כי נסיעה בכלי רכב ללא ביטוח חובה הינה בלתי חוקית ומהווה עבירה לכל דבר, ולכן אין להקל ראש בנושא.

קרא עוד...

מתם מוטורס חיפה. צילום שלמה שהם

מתם מוטורס סוכנות משנה טויוטה, , ממוקמת ברח' חת נחום 16 במתחם מ.ת.מ בדרום חיפה מקיימת שבוע מכירות  של רכבים מבעלות קושדמת מדגמי טויוטה, דגמי 2009-2016, כאשר לכל הרכבים מוענקת אחריות סלקט, מובילאיי חינם לכל מכונית הנרכשת בשבוע המכירות. תנאי מימון מיוחדים. כפוף לתקנון ועל  דגמים נבחרים.  שבוע המכירות, אמור להסתיים  ביום שישי הקרוב, ה- 30 ביוני

קרא עוד...

חשבתם פעם מה מניע את הרכב שלכם באמת? עם סיבוב המפתח של הרכב מופעל המצבר והוא הדוחף את הרכב לנוע הלאה. ברכב חדש המצבר המותקן פועל כראוי בדרך כלל. הוא אמנם זקוק לבדיקה תקופתית, אך בדרך כלל אין צורך להחליפו. ברכב יד שנייה או רכב ישן ביותר, לעומת זאת, יש צורך לבדוק את המצבר ביתר שאת ולבחור מצבר חדש בעת הצורך. בחירת מצבר לרכב צריכה להיעשות בדרך זהירה מדוקדקת, שכן מצבר שאינו מתאים לרכב עלול לגרום לבעיות מיותרות

קרא עוד...