אוברול לתינוק

החורף עודנו כאן, אבל האביב הנה כבר מתקרב. ויחד עם מחול הפרפרים וההתחדשות המורגשת באוויר, מוצאות את עצמן האימהות מתארגנות מחדש עם ביגוד מתאים לעונת האביב. מעברי העונות וחילופי מזג האוויר מעמידים את ההורים בפני התעסקות רבה בביגוד של הילד ושל התינוק. בשונה ממבוגר, שבגדיו מתאימים, במרבית המקרים, למידותיו גם כחלוף שנה, הרי כאשר מדובר על ילדים ועל תינוקות יש להתארגן בכל עונה מחדש, כיוון שמידות הגוף משתנות הודות לקצב הגדילה המואץ ולהתפתחות הפיסית של הילד. בגד שהתאים לתינוק בן שלושה חודשים לא יתאים לו בהיותו פעוט בן שנה.

קרא עוד...

המדריך לעיצוב חדרי תינוקות

עיצוב נכון של חדר תינוקות יכול לעזור גם להורים. מומלץ להתחיל בפריטים בסיסיים כמו וילונות ומוביילים, להמשיך עם שידת החתלה ורהיטים ולבסוף להעניק לחדר מראה נעים עם תמונות, בובות ומשחקים. הנה המדריך המלא

קרא עוד...

בנוסף, הצעת החוק מעניקה לראשונה לגברים שבוע תקופת-הורות בתשלום חובה, וכן 3 שבועות נוספים בחל"ת, שלא על חשבון בת-זוגו. צילום אילוסטרציה

יו"ר השדולה למען הגיל הרך, ח"כ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) הניח היום הצעת חוק עם מודל מהפכני לתקופת ההורות. ההצעה של ח"כ טרכטנברג מאפשרת לאמהות להאריך את תקופת ההורות לעד 48 שבועות, מתוכם 5 חודשים נוספים בדמי לידה חלקיים, המשלימים שכר של משרה מלאה למי שחוזרת הדרגתית לחצי משרה או שלושת-רבעי משרה.

קרא עוד...

 ליזי פורת. צילום: דנה אופיר

בכל שנה, בחודשי החגים, משפחות מישראל מרימות ידיים ושבות ארצה בטרם סיום השליחות ה"זוהרת" בחו"ל בחודש הראשון יחזרו 8% מהמשפחות, בהמשך השנה יחזרו למעלה מ 50% מהמשפחות עם הרבה אשליות מנופצות! מחקרים מראים שהסיבה העיקרית להרמת הידיים והשיבה ארצה בטרם סיום התפקיד- מגיעה דווקא מצד המשפחה והקשיים בהסתגלותה לחיים במדינה החדשה עד היום, כשמזכירים מדדי הצלחה לרי לוקיישן מדברים על הצלחת ההתאקלמות העסקית של העובד במדינה הזרה.

קרא עוד...

שער הגיליון (איור של סשה נאומוב): מגזין עיניים

ירחון עיניים, מגזין איכות ישראלי לילדים, מוציא לאור את גיליונו ה-197, "מחר", העוסק בשלל נושאים סביב מושג ה"מחר", כמו: 'דחיינות' והנטיה לדחות דברים למחר, נבואותיו של נוסטרדמוס והסקרנות בקשר לעתיד, "מכונית המחר" שתסיע אותנו ללא נהג, מכשירי חשמל חכמים המחוברים ל"אינטרנט של הדברים", ועוד המאמרים השונים בגיליון עוסקים כולם בנושאים הקשורים למושג ה"מחר", באיכות ללא פשרות.

קרא עוד...

מושב בטיחות לרכב

ההיריון מתקדם במהירות והגיע הזמן לרכוש מושב לרכב? מדובר בהחלטה חשובה אשר תקבע את רמת הבטיחות של האוצר היקר שלכם, החלטה בה שווה להשקיע זמן ומחשבה. מדובר באביזר בטיחות בו נעשה שימוש ביומיום כבר מהרגע שנצא לכיוון ביתנו בהתרגשות גדולה מבית החולים. הרי יש כל כך הרבה סוגים של מושבי בטיחות אז איך יודעים מה לבחור? הנה כמה טיפים לבחירת מושבים לרכב…

קרא עוד...

יו״ר הוועדה סיכמה את הדיון: ״אני מאד אמפטית לחשש שלכם שנובע מהרבה סיבות שנוספות לתנאי ההעסקה, אנחנו כאן בכדי שלא תפחדו"

בני נוער הסובלים מהתעמרות בעבודה העידו: ״מפחדים להתלונן״ במהלך דיון שסיכם את פעילות הוועדה נגד ניצול בני נוער עובדים בקיץ, סיפר נער בן 16 על השפלות מצד מעסיקו: ״לא שילמו לי על שעות, קראו לי גרוע ואפס״. משרד העבודה: ״מתוך 300 בתי עסק שנבדקו, נפתחו חקירות נגד 160 בשל חשדות להפרות העסקה״ יו״ר הוועדה, ח״כ יפעת שאשא ביטון: ״אנחנו פה כדי לתת לכם את הכוח, חייבים לשנות את שיח הפחד״ הוועדה לזכויות הילד קיימה היום (ב׳) דיון מעקב בנושא 'תוכנית לגברת הפיקוח והאכיפה על עבודת בני נוער'. הטיפול בסוגיה בוועדה החל כבר בחודש ינואר האחרון והיא יושמה בקיץ במסגרת פעילות מוגברת של סיירות נוער שפעלו במוקדי עבודות נוער, פעילות פיקוח מוגברת מצד הרשויות, הסברה לבני הנוער והוריהם ועוד.

קרא עוד...