ספרק טויס - טיול ברכבת החיות(צילום: ספרק טויס)

חברת "ספרק טויס", המתמחה בפיתוח צעצועים אינטראקטיביים, השיקה צעצוע חדש לילדים:  "טיול בספארי – רכבת החיות" – צעצוע חווייתי מקסים, המלמד את הפעוטות את עולם החיות תוך כדי משחק המשלב הפעלות והפתעות מהנות!

קרא עוד...

מתנות לגני ילדים

מסיבת סוף שנה בגן הילדים היא אירוע מרגש המסמל התחלות חדשות ומהווה טקס מעבר של הילדים. בעזרת אטרקציות שונות ומגוונות ניתן להתגבר על החששות אשר בדרך כלל מלווים את התהליך ולחגוג ביחד את הישגיהם של הילדים.

קרא עוד...

סקופסטאר מועדון לבת ולבר מצווה בראשון לציון

בר מצווה יש פעם בשנה, מועדון בר מצווה סקופסטאר בראשון לציון הוא אירוע שחוגגים רק פעם בחיים ובגלל זה, מכיוון שמדובר באירוע חד פעמי, רבים נוהגים לחגוג אותו באופן ייחודי ומיוחד.

קרא עוד...

פארק טרמפולינות SKY JUMP (צילום:SKY JUMP)

פארק הטרמפולינות Sky Jump ברעננה מארגן לכבוד חג סוכות חגיגת פעילויות לכל המשפחה שיתקיימו בכל ימי החג. כמו כן לכבוד החג תוקם בפארק סוכה חגיגית שכולם מוזמנים להתארח בה.

קרא עוד...

סאמר סקול

אם שמעתם לא פעם את המושג "סאמר סקול" ואתם רוצים להבין יותר אודותיו - חשוב שתקראו את הכתבה הבאה.

סאמר סקול הוא מחנה קיץ שמתקיים בדרך כלל בארצות הברית או בלונדון, ובו ילדים בגילאי 10 עד גילאי 18 נוסעים לחו"ל למשך שבועיים, תוך שהם לומדים אנגלית בשעות הבוקר, ולאחר מכן יוצאים לשלל בילויים וטיולים באזור.

קרא עוד...

מתבגרים חסרי מנוח

ב"מאוחדת" הפנימו מזמן, שקופת חולים זה לא רק מתן שירותי רפואה פיזית מצוינים, אלא גם סיוע להורים בכל תחום חשוב בחייהם. משום כך הוקמה מרפאת מתבגרים, בראשות ד"ר אלידה מגור, נוירו פסיכיאטרית מומחית, שתסייע במניעה, אבחון, יעוץ וטיפול בבעיות הגיל ותעניק להורים רוגע והבנה למה שעובר על ילדיהם!

קרא עוד...

מסרים סותרים לילדים

כל הורה חושב ומתנהג אחרת באשר לגידול הילדים. זו אינה בעיה והילד לומד להכיר מגוון התנהגויות * עם זאת, הסכנה היא כאשר לא יודעים להתווכח נכון ולא פועלים מתוך שותפות הורית בסיסית * ד"ר מיכל גולדשמיט, פסיכולוגית קלינית מ"מאוחדת", מסבירה איך ניתן לגשר על הפערים

לא קל להפוך להורים. הורות מעוררת בקרב הורים רבים שאלות וספקות לגבי טיב תפקודם והתמודדותם בגידול ילדיהם. זוגות הורים רבים מוצאים עצמם מתווכחים, כועסים ואף מתעמתים ביניהם בתחומים שונים המתייחסים לדרך המיטבית לחינוך ילדיהם ולגידולם..

"לעיתים קרובות" אומרת מיכל גולדשמידט, פסיכולוגית קלינית מומחית, של "מאוחדת", הורים מצפים לאחידות דעות ולהסכמות ביניהם באשר לאופן גידול הילדים. גם במשפחות בהן קיימת הסכמה בין ההורים בשאלות עקרוניות, ההורים אינם זהים זה לזה ועל כן אינם יכולים להגיב ולהתנהג בדיוק באותו האופן לילדיהם. בכל זוג יש מן הדומה (המחבר ביניהם) ומן השונה (המאפשר להם להשלים זה את זה). חלקים אלה חשובים ומאפשרים למערכת ההורית להיות גמישה ומגוונת, מאשר בהשוואה למערכת הורית חד-גונית ומצומצמת. כך הילדים לומדים מהוריהם מגוון של תכונות והתנהגויות. "

ומה אם המסרים לילדים סותרים?
"אכן, הבעיה עולה במצבים בהם הילד מבקש מההורה שיקנה לו דבר מה ,או שיסכים לדבר מה שרוצה., הורה אחד מסכים והשני מסרב. הילד נמצא בדילמה . כיצד עליו לפעול? כל דבר שהילד יעשה יחווה כ"לא בסדר "על ידי אחד ההורים. כל הורה מצפה שהילד יקשיב לדבריו שלו ואף כועס אם הילד עושה אחרת. לכן, על ההורים לזהות ולהכיר בכך שהם מצפים זה מזה לתמימות דעים בתחומים שונים בגידול ילדיהם, ללמוד לכבד את הדומה ואת השונה ביניהם. שנית, על ההורים לשים לב לכך שהם נותנים לילדיהם מסרים סותרים . שלישית, לא על הילד להחליט כיצד עליו לפעול, אלא ההורים הם שצריכים להגיע להסכמה ביניהם בנושאים השונים בקשר לילדיהם.
כשההורים אינם מצליחים להגיע ביניהם להסכמות בנושאים שונים, עליהם לנסות לחלק את הסמכות בתחומים השונים ,ביניהם. כך לדוגמא: אימא המגלה סבלנות והבנה תטפל בנושא הלימודים, האב המשכים קום יטפל בנושא ההשכמה בבוקר, וכדומה. פירושו של דבר, שעל ההורים לקבוע ביניהם חלוקת תפקידים בתחומים השונים. חשוב לזכור כי כל הורה יכול להתייעץ ולהיעזר בהורה השני בביצוע תפקידיו. המטרה אינה שההורים יתחרו זה בזה, או ינסו להכשיל את ההורה השני, בניסיון להצדיק את דעתם שלהם. המטרה היא שותפות למען גידול נכון של הילדים".