אחד מסוגי הכאבים הנפוצים ביותר איתם אנחנו מתמודדים בשכיחות גבוהה, הם כאבי רגליים. זה נכון עבור לא מעט אנשים, בין אם מדובר בקבוצות ספציפיות עקב התחום המקצועי בו הן עוסקות, וכן זה נכון לגבי קבוצות אחרות של אנשים, מסיבות שונות.

קרא עוד...

עקמת בעמוד השדרה מתפתחת בגיל צעיר מאוד, לרוב מעט לפני גיל ההתבגרות. מקרים חמורים של עקמת, כמו גם כאבי גב בקרב מבוגרים, עלולים להשפיע על יכולת האדם לבצע את הפעולות הפיזיות הבסיסיות ביותר. במקרים שכאלה, מומלץ להתחיל לשחות.

קרא עוד...

בעבר היינו רגילים לראות בכל מקום אנשים אוחזים בסיגריה ומעשנים. היינו רואים אותם בבתי קפה, מסעדות, פאבים, מועדונים, מגרשי כדורגל, פארקים, ובכל מקום אחר. זו היתה נורמה חברתית ואיש לא ערער עליה.

קרא עוד...

החלפת ברך

גוף בריא הוא המתכון לאיכות חיים, אבל כשהגוף חורק וקשה מאוד לתפקד איכות החיים נפגעת. אנשים רבים סובלים מבעיות ברכיים הבאות לידי ביטוי בכאב כרוני שמתעורר במצבים שונים בעוצמה ובתדירות המשתנה מאדם לאדם. יש מי שמדווחים על כאב בעת פעילות גופנית מאומצת בעוד אחרים בעת הליכה ואחרים גם בעת מנוחה.

קרא עוד...

טיפול יישור שיניים הוא טיפול ששם לעצמו מטרה ברורה: להפוך את השיניים לישרות. הבעיה היא ששנים רבות, הטיפול שהוצע לקהל הרחב – לילדים ועד בוגרים, הוא טיפול באמצעות גשר הברזל. מיותר לציין כי המראה שנוצר גרם ללא מעט מבוכה, ואנשים שנמנעו כל חייהם מלחייך בגלל נראות השיניים שלהם, נאלצו כעת להסוות את חיוכם אפילו יותר. יישור שיניים ללא גשר נשמע לרבים כמו החלום הבלתי אפשרי, אך מדובר על טיפול קיים ונגיש גם לכם!

קרא עוד...

סוכרת איננה מחלה סימפטית, אך כיום הרפואה יודעת להעניק מענה ראוי ואיכותי לחולים בה. היצמדות לאורח חיים נכון ואל המלצות הרופא המטפל, משפרת משמעותית את איכות חייהם של החולים בסוכרת. אז מהי הסכרת? מחלה המאופיינת בריכוזים גבוהים של גלוקוז בדם. המאפיין הבולט ביותר של החולים בסוכרת, הוא היעדר ההורמון אינסולין. אנשים החולים בסוכרת סובלים ממחסור באינסולין, מה שמונע מהסוכר לחדור אל התאים השונים בגוף ולאפשר תפקוד מערכתי תקין ובריא.

קרא עוד...

אדם בריא בגוף בריא, כך אומרים. ואחת מן הדרכים לביצוע של בקרה למצב הבריאותי של בני האדם היא על ידי שליחת כל מטופל אל ביצוע של בדיקות מעבדה שיכולות לכלול סוגים רבים של בדיקות שהראשונה והכי מוכרת מבין כולן היא בדיקה של דגימת דם שבה יכולים לבצע הוראות של בדיקות רבות ומגוונות לפי הצורך שהרופא מצא.

קרא עוד...