כיבוש

(דעות)
אורי אבנרי

במלחמת-העולם השניה, כאשר המטוסים הגרמניים הפציצו את בריטניה, קבוצה קטנה של טייסים בריטיים התמודדה איתם מדי יום. צפי משך-החיים שלהם נמנה בימים.

(אמנות)
יצירת הנושא של תערוכת ''פוסט קולוניאליזם''. אמנית: נועה קודצ'קר

19 אמנים מישראל, קנדה, הודו, בריטניה, דרום אפריקה, בוצוואנה, טאיוואן ועוד, יציגו את עבודותיהם בתערוכה שתיפתח ב-24 בנובמבר בבית בנימיני בקרית המלאכה בתל אביב. התערוכה מתקיימת במסגרת "פוסט-קולוניאליזם?", פרוייקט רחב היקף שיזם בית בנימיני שחוגג השנה חמש שנים לפעילותו. הפרויקט שהחל בתכנית שהות אמן בת חודש, מתקיים בשיתוף פעולה יוצא דופן עם שמונה סדנאות ואקדמיות ברחבי הארץ, שאירחו את האמנים מחו"ל במשכנם. התערוכה תוצג במשך חודשיים (עד ה-21 בינואר), והיא תלווה ביום עיון שיתקיים בבית בנימיני למחרת הפתיחה החגיגית ב-25.11.16.

(דעות)
אורי אבנרי, עיתונאי ופעיל שלום

אבו-מאזן לא השתתף בפגישה הראשונה שלי עם יאסר ערפאת בביירות הנצורה, במהלך מלחמת-לבנון הראשונה. זאת הייתה, כזכור, הפגישה הראשונה של ערפאת עם ישראלי.

(הדופק הבטחוני)

ביום ראשון (31.1) בשעה 12:00 תשוב הסרבנית תאיר קמינר אל הבקו''ם ותצהיר בשנית על סירובה לשרת בצה''ל, זאת לאחר שרצתה עונש מאסר של 20 יום בכלא הצבאי.

(דעות)

ישראל היא, כידוע, ''מדינה יהודית ודמוקרטית''. זוהי הגדרתה הרשמית. ובכן... אשר ל''יהודית'', זהו סוג חדש של יהדות, מין מוטציה. במשך אלפיים שנה, היהודים היו ידועים בעולם כבני-אדם נבונים, פיקחים, שוחרי-שלום, אנושיים, מתקדמים, ליברליים, אפילו סוציאליסטים.