חה"כ מיקי לוי. צילום: אלעד גוטמן

חה"כ מיקי לוי (יש עתיד) סגן שר האוצר לשעבר - במסגרת דיון מהיר בוועדת הכספים של הכנסת שיזם בנושא החשש מסגירת מפעל המתכת במושב שתולה על גבול הלבנון: "אסור לאפשר למפעל המתכת בשתולה לקרוס.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

אפלייה מקוממת - נסיעה חופשית חינם בתחבורה ציבורית – משרתי שירות לאומי כן חיילים לא - הוועדה לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי דורשת מהממשלה לאפשר נסיעה חינם לחיילים גם כשאינם על מדים, בדיוק כמו משרתי השירות הלאומי אזרחי. הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בראשות ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) קיימה היום (ד') דיון בנושא השוואת תנאי חיילים וחיילות המשרתים שירות חובה לתנאי משרתי שירות לאומי בתחבורה הציבורית.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

בנקים וחברות אשראי יחויבו לצרף אזהרה לכל פרסום או שיווק של הלוואות: "אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל" ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ זהבה גלאון, וחברי כנסת נוספים, לתקן את חוק הבנקאות וחוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות, כך שהבנקים והחברות החוץ בנקאיות יוכלו להמשיך לפרסם ולשווק הלוואות רק : "אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל".

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש, בכנס השנתי של התאחדות יועצי המשכנתאות: "אין הצדקה לעמלת פירעון מוקדם במשכנתה" - בכנס השנתי של התאחדות יועצי המשכנתאות אמר ח"כ יואב קיש כי הוא "מקדם הצעת חוק לשינוי עמלת הפירעון המוקדם שאין לה כיום הצדקה כלכלית" - ד"ר שלמה קרעי "הציבור ישלם השנה 6 מיליארד ש"ח מיותרים כתוצאה ממדיניות בנק ישראל שנקבעה בתקופת סטנלי פישר וטרם שונתה"

קרא עוד...

ראש השב"כ לשעבר, חה"כ יעקב פרי. צילום: "יש עתיד"

הצעת החוק של ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) אושרה לקריאה ראשונה: מחבלים לא יהיו זכאים לכספים על חשבון עמיתי קרנות הפנסיה. ועדת העבודה והרווחה אישרה הבוקר (ג') פה אחד לקריאה ראשונה את הצעת החוק של חבר הכנסת יעקב פרי (יש עתיד), ר' השב"כ לשעבר.

קרא עוד...

"בנק ישראל מסתיר מהציבור את דו"חות הביקורת על התנהלות הבנקים" תמונה: אילוסטרציה

צדק פיננסי: שקיפות דו"חות בנק ישראל יכלה למנוע את פרשת פישמן הנוכחית. עמותת צדק פיננסי טוענת שהסתרת דו"חות הביקורת של בנק ישראל על המערכת הבנקאית מונעת פיקוח ציבורי ומאפשרת שוב ושוב אשראי לטייקונים מקורבים על חשבון הציבור הסיבות לקריסת בנקים הן מעילות ובעיות נזילות, ולא משיכות מזומנים המוניות. הסתרת מידע בטענה כזו מגוחכת וסותרת את המציאות ואת נתוני בנק ישראל עצמו.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

רגע לפני שהשר להגנת הסביבה צריך לקבל החלטה: גיאוקרטוגרפיה: 71% מהציבור בעד הרחבת דמי הפיקדון על בקבוקי פלסטיק 47% מהציבור בעד הרחבת דמי הפיקדון גם למיכלי פלסטיק אחרים כגון אקונומיקה ושמפו כ-63% מהציבור טוענים כי דמי פיקדון על בקבוקים גדולים יגרום להם למחזר יותר.

קרא עוד...