שופטת בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע דחתה בשבוע שעבר (17/02) את עתירתה של חברת אקוסול – פתרונות אקולוגים ישראל בע"מ נגד מועצת נאות חובב, מפעל אלקון והמשרד להגנת הסביבה. בית המשפט הטיל על אקוסול תשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

קרא עוד...

מחר: בג"צ ידון בעתירת 'אדם טבע ודין' להסרת החיסיון על קצא"א. שופטי בג"צ ידונו מחר (ד) בעתירה שהגישה 'אדם טבע ודין' לפני כשנה במטרה לבטל את החיסיון שחל על פעילות חברת קצא"א מאז 1968. עוד במסגרת העתירה מבקשת 'אדם טבע ודין' לקבל מידע מלא אודות דליפת הנפט בעברונה ונסיבות התרחשותה, לרבות לעניין אמדן הנזקים, עלויות השיקום וחלוקת נטל ההוצאות וכן להחיל על קצא"א את דיני התכנון והבנייה

קרא עוד...

בהליך המינוי נפלו פגמים רבים הן בדרך התנהלותה של ועדת האיתור, והן בדרך קבלתן של החלטות מנהליות על ידי שרת המשפטים איילת שקד: " המלצותיה של ועדת האיתור ניתנו תוך שהיא חורגת מהמנדט אשר ניתן לה, ותוך שהיא פוגעת בתכליות קיומה וכובלת את שיקול דעתה של הממשלה; המלצות פגומות אלו הועברו לידי שרת המשפטים אשר בתורה בחרה לקבל החלטה מנהלית בחוסר סמכות, תוך שעולה החשש כי היא מסתמכת על שיקולים זרים ופרסונאליים"

קרא עוד...

בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת עיריית חולון: בוטל צו המניעה שעצר את בניית גני הילדים בצמוד לבית הספר "דינור". העירייה הנחתה את הקבלן המבצע להיערך בהקדם להמשך עבודות הבנייה

קרא עוד...

תביעה: בוולפסון התעקשו לטפל בפגה שסבלה מהפסקות נשימה בקפאין בלבד – וכיום היא סובלת משיתוק מוחין. פגה שנולדה בשבוע 31 להיריון, עומדת במרכז תביעת מיליונים נגד בית החולים וולפסון, שהוגשה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בחיפה.

קרא עוד...