רבים מתלמידי שכבת כיתות יא' ויב' וצוות המורים והעובדים בבית הספר התיכון מקיף אזורי כרמל זבולון ביגור של המועצה האזורית זבולון, השתתפו השבוע ביום התרמת דם שהתקיים בביה"ס. ראש המועצה האזורית זבולון דב ישורון ברך את התלמידים וצוות המורים והעובדים על היוזמה המבורכת והחשובה

קרא עוד...

חוף אקולוגי. צילום: אילוסטרציה

שר האוצר סייר היום בחוף האקולוגי באילת, לקראת העברתו לשימוש התושבים. השר כחלון: "חופי הים שייכים לציבור ותפקידנו לוודא שהאזרחים ייהנו מהם" היום, יום שלישי (7.3.17) הגיע שר האוצר משה כחלון לסיור ברצועת החוף של קצא"א, אשר מועברת בימים אלו לרשות עיריית אילת ומיועדת להיפתח בציבור בקרוב.  

קרא עוד...

צילום: אורטל צבר

רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תעביר, באמצעות הקרן לשמירה על שטחים פתוחים, שמונה מיליון שקלים לטובת שיקום השטחים אשר נפגעו בשריפות בנובמבר 2016 רשות מקרקעי ישראל תעביר באמצעות הקרן לשטחים פתוחים 8 מיליון ש"ח לשיקום שטחים אשר נפגעו בשריפות בנובמבר 2016: 4 מיליון ש"ח יועברו לטובת שיקום שמורת הכפירה (אזור נטף) ו4 מיליון ש"ח נוספים יועברו לטובת שיקום הוואדיות בחיפה.

קרא עוד...

צילום: אריאל נוי מדיה

כך אמר השר זאב אלקין השר להגנת הסביבה בתערוכת קלינטק ה-21 בגני התערוכה בתל אביב. התערוכה מתמקדת השנה בפתרונות חדשניים בעולם הטכנולוגיה הירוקה ולהחלטת הסכם פריז שבו התחייבה מדינת ישראל להפחתת גזי חממה, להתייעלות אנרגטית ולהטמעתה בכל ענפי המשק. אלקין המשיך ואמר כי: "הסוגיה הזאת של התחרות בתחום הפסולת היא סוגיה משמעותית שמטרידה גם אותנו התפיסה הפשוטה והבסיסית היא שאנחנו בעד התחרות ויחד עם זאת צריך לעשות אותה בחוכמה".

קרא עוד...

צילום: אלי גבאי

בעקבות הליך אכיפה של המשרד להגנת הסביבה: ביהמ"ש קבע - חוף עין גב בכנרת יחזור לציבור ויוסרו הגדרות והחסימות זאת, בעקבות צו שהוציא המשרד לקיבוץ להסרת הפגיעה בסביבה החופית שלגביו הגיש הקיבוץ בקשה לביטול • ח"כ זאב אלקין, השר להגנת הסביבה: "אנחנו שמחים על כך שבית המשפט הותיר את הצו על כנו.

קרא עוד...

צילום: גרינפיס

מחאה בוושינגטון: פעילי גרינפיס טיפסו על עגורן באתר בנייה סמוך לבית הלבן ומחזיקים בדקות אלה כרזה הקוראת לציבור האמריקני להתנגד למדיניותו של נשיא ארצות הברית הנכנס טראמפ.

קרא עוד...

מנכ"ל קק"ל אלכס חפץ, ויו"ר קק"ל דני עטר

שבוע לפני פתיחת נטיעות ט"ו בשבט קיימה הקרן הקימת לישראל את יום העיון היחיד בארץ בנושאי ייעור בשבוע הבא תפתח הקרן הקימת לישראל את אירועי ט"ו בשבט ואת עונת הנטיעות. בשנה שעברה הציגה קק"ל את תורת ניהול היער החדשה שלה המכוונת לייעור בר קיימא וחידוש טבעי של היערות. לפי גישה זו ניהול היער מבוסס על שורה של מחקרים הלוקחים בחשבון את תנאי השטח והגורמים הסביבתיים בכל תא שטח.

קרא עוד...