סלאריקס – החברה המובילה בישראל ומהמובילות העולמיות בפיתוח ושיווק אמצעי תשלום בסלולרי – החלה לפעול בעיר הדרומית ומאפשרת לתושבים ולתיירים לרכוש שירותים באמצעות הטלפון הסלולרי

קרא עוד...

סלאריקס – החברה המובילה בישראל לתשלומים סלולאריים ומהמובילות העולמיות בפיתוח הארנק הסלולרי – השיקה שירות חדש, "הפץ כסף", שמאפשר למשתמש להעביר כסף באמצעות ארנק סלולרי של סלאריקס למספר אינסופי של משתמשים אחרים – בלא צורך בהעברה בנקאית או בכרטיס אשראי

קרא עוד...

בשנת 2007, עת הופיעה בעולמנו האייפון, הוא שינה לגמרי את כללי המשחק, הן בזכות העיצוב המרהיב שלו והן בזכות מסך המגע, אלא בעיקר בזכות היכולת שלו להכיל אפליקציות שונות, חדשותיות, מסחריות, משחקים ופנאי ועוד. יש הסבורים שהאפליקציות שינו את עולמנו ושיפרו את חיינו ללא היכר.

קרא עוד...

היתרונות והחסרונות של השימוש במצלמת הסמארטפון

הגעתם של הסמארטפונים בישרה אצל רבים גם את תום תקופת קניית המצלמות האישיות. אם בעבר, כל אחד דאג לקנות מצלמה איכותית על מנת להנציח רגעים חווייתיים בחייו, כיום רוב האנשים עושים זאת באמצעות המצלמה, שבמכשיר הסלולארי שלהם - מכשיר הסמארטפון. במאמר זה נסביר מהם היתרונות והחסרונות של שימוש במצלמת הסמארטפון.

הניצחון של מצלמות הסמארטפון

הדבר הראשון אותו יש לקחת בחשבון הוא שיש הבדלים בין מצלמת האייפון או האנדרואיד לבין אותה מצלמה עצמאית אותה אנו קונים רק למטרת צילום תמונות. אחד מאותם רגעים ששינו את פני עולם המצלמות היה אותו רגע בו שולבה מצלמה דיגיטלית בפלאפון. יום זה היה גם אותו יום שפתח את אחד הוויכוחים הנצחיים שעיקרו היה האם עדיף להשתמש במצלמה הרגילה או במצלמת הסמארטפון. הכרעת הכף הגיעה מכיוון לו לא ציפו, מהרשתות החברתיות. רוב האנשים גילו שהם יכולים לצלם במצלמה הסמארטפון ורגע אחרי בפעולה אחת פשוטה לשתף את חבריהם ברשתות החברתיות בתמונות שונות אותם צילמו.

נכון להיום אי אפשר להתעלם מהעובדה שעדיין יש מצלמות איכותיות קומפקטיות שאיכות הצילום שלהם עולה על אותן מצלמות שמוטמעות במכשירי הסמארטפון, אך המצלמות במכשירים אלו מצליחות להציע לאנשים הזדמנויות רבות יותר, כמו למשל שיתוף בטוויטר, בפייסבוק, באינסטגרם ועוד. אמנם חברות הצילום ניסו להחזיר את הגלגל אחורה או ליתר דיוק להחזיר את קהל הלקוחות שלהם וזאת על ידי שילוב של קישוריות ויי-פיי במצלמה, אך כיוון שאין חיבור בכל מקום וזאת לעומת מכשיר סלולארי בו יש חיבור אינטרנטי בכל מקום, החידוש לא צלח.

יתרונות וחסרונות

נכון להיום רוב האנשים מצלמים תמונות באמצעות מכשיר הסמארטפון שלהם. הפרמטרים החשובים במצלמה ואלו שעוזרים לבדוק את איכות המצלמה במכשיר הם איכות הצילום ביום, איכות הצילום בלילה, יכולות הוידיאו של המצלמה ומצלמת הסלפי. לדוגמה, מצלמת אייפון 6 היא מצלמה שמצלמת 8 מגה פיקסלים ומתמודדות בצורה ראויה לציון עם כל הקשור אל תנאי תאורה מורכבים ויש לה פוקוס נפלא, אם מבחינת המהירות שלו ואם מבחינת הצבעים החדים אותם הוא מצליח לקלוט במצלמה. במכשיר האייפון 6 יש שתי מצלמות, אחורית וקדמית. המצלמה הקדמית היא מצלמת 1.2 מ"פ והאחורית היא 8 מגה פיקסלים. המצלמה הראשית נקראת 'איי סייט' ויש בה צילום וידיאו באיכות של 1080p, פלאש כפול, מיקוד אוטומטי, מייצב תמונה אלקטרוני וזוהי רק ההתחלה. בשורה התחתונה ניתן לומר שמצלמה זו טובה יותר ממצלמות דיגיטליות רבות בשוק הדיגיטלי.

לסיכום, היתרונות העיקריים של מצלמות סמארטפונים באים לידי ביטוי בכך שיש אפשרות לצלם בכל מקום ובכל שעה, להעלות לרשתות חברתיות, להעביר במייל או להעביר לחברים. יתרון שני הוא שיש מצלמות משובחות, כמו במקרה אותה הצגנו בפסקה הקודמת. החיסרון הוא המחיר והעובדה שמכשירי הסמארטפון שבירים ולכן כל נפילה של הפלאפון יכולה להרוס גם את המצלמה.

תומר חן – מי שהוכתר כבר בגיל 18 כ"גורו השיווק הסלולרי" והיום בעלי מובקו מדיה הבינ"ל, העוסקת בשיווק סלולרי ברחבי העולם – מקים מיזם חדש לשיווק ופירסום מותגים בסלולר באמצעות חלוקת זיכויים בזמן אוויר לגלישה סלולארית. אפליקציית get access המתבססת על מודל עיסקי חדשני וחסר תקדים תפעל בשווקים מתפתחים באסיה, אמריקה הלטינית ואפריקה.

קרא עוד...

כל מי שמחזיק באייפון, או טלפון חכם אחר, בוודאי מודע למספר הפעמים שהמכשיר נזקק לתיקון כזה או אחר. ייתכן שמדובר במסך שבור, כי נפל ונחבט על הרצפה, אולי לחצן מקולקל שמנטרל את היכולת שלכם להשתמש במכשיר בקלות ובהנאה או בעיה פנימית כלשהי בתוכנה של שהמכשיר. מסתבר שתיקון אייפון אינו מסתיים בהליך פשוט של הגעה למשרדי החברה ממנה הוא נרכש, שהרי החברה תרצה לשלוח את המכשיר למעבדה המקורית במקום כלשהו בעולם (ייתכן שאף מעבר לאוקיינוס האטלנטי – רחוק).

חברת סלולאר או מעבדות תיקון

כל חברה של טלפון חכם עובדת עם מעבדה מסוימת, עבור תיקון אייפון ועבור מטלות אחרות; סביר ביותר שהליך המשלוח, התיקון והמשלוח בחזרה, ייקח זמן, אולי אף שבועיים. מובן שגם מחיר התיקון משחק כאן תפקיד קריטי. תיקון אייפון עשוי לעלות כמעט כמו מחיר רכישת אייפון חדש, חדיש ומחודש. כאילו לא די בכך, הרי שגם דמי המשלוח יהיו על חשבונכם. חישוב מהיר מצביע על מחיר סופי של העסקה, העשוי להגיע לכדי 700 שקלים.

תיקון אייפון בשטחי ארץ ישראל

ניתן למצוא גם בארץ מעבדות לתיקון אייפון, אולם לא בהכרח כאלו השייכות לחברה או כאלו שיש להן הסכם עבודה מולה. שם עובדים טכנאים מנוסים שידעו, לרוב, כיצד לתקן את מכשיר האייפון שלכם ולהביאו למצב פעיל ותקין, כפי שהיה טרם האירוע. הליך התיקון עשוי להימשך ימים ספורים (שכנראה כוללים בעיקר את משך ההמתנה והגעת תורו של האייפון שלכם); מחיר התיקון עשוי להיות בסביבות ארבע מאות שקלים, עם סטיות לכאן או לכאן. ברור כשמש, שככל שהמכשיר משוכלל ומתקדם יותר – הרי שעלות התיקון תהיה גבוהה יותר, זו בשל המורכבות האלקטרונית שלו.

עד כמה ניתן לסמוך על מעבדות מקומיות לתיקון אייפון

אכן שאלה טובה שהתשובה עליה אינה תמיד פשוטה. בגדול, ניתן לסמוך על אותם טכנאים, אך כמו בכל עסק גם בתחום זה ניתן למצוא שרלטנים ומתחזים. בוודאי שלא מדובר בחברה המקורית, שם יספקו לכם שירות מלאה ואמין במאת האחוזים ובכל זאת, גם כאלו שאינם עובדי חברת "אפל" – חלקם טכנאים מיומנים שידעו לבצע עבודה טובה. מהי רמת אמינותו ומקצועיותו של הטכנאי המדובר – זוהי השאלה שיש לשאול.

הופעה ברשת אינטרנט

בטרם אתם מחליטים באיזו מעבדת תיקון למסור את מכשיר האייפון שלכם, בדקו ששם המעבדה מופיע גם האינטרנט. באם הוא מופיע שם, נראה שהאמינות שלה כבר גבוהה יותר מזו שאינה מופיעה שם. נוסף על האמור, תוכלו למצוא ברשת האינטרנט גם חוות דעת מלקוחות עבר. ברור שכדאי לכם להעדיף את בית העסק שקיבל את מספר הביקורות (החיוביות) הגבוה ביותר – שהרי לקוחות אלו כבר עשו עבורכם את העבודה הקשה של הבדיקה והמחקר.

לראשונה, מאז החלה פייסבוק לפעול ליצירת הכנסות מפרסום בסלולר, היא עוקפת את גוגל, כאשר הכנסותיה מפרסום בסלולר צפויות להגיע השנה ל-339 מיליון דולר - גוברות על אלה של גוגל עם 315 מיליון דולר הכנסות מפרסום בסלולר.

קרא עוד...