יש כמה רגעים מאושרים בחיינו שנחקקים בזיכרון וגורמים לנו לעלות חיוך על פנינו, הלידה הראשונה, החתונה, הצעדים הראשונים של הילד, הפעם הראשונה שאנו שומעים את המילים אבא ואימא, אך הכל מתחיל ברגע אחד הצעת הנישואין. הצעד הראשון בבניית תא משפחתי חדש.

הצעת נישואין דורשת תכנון מוקדם ותשומת לב לכל הפרטים הקטנים, אך האלמנט הכי חשוב בהצעת הנישואין היא טבעת האירוסין.

טבעת אירוסין

הענקת טבעת אירוסין היא מנהג עתיק שהפך להיות חלק בלתי נפרד ממסורת הצעות הנישואין. הרבה דברים השתנו במסורת זו לאורך השנים. בעבר היה נהוג לייעד זוגות צעירים להינשא עוד מילדות על מנת לשמור על מעמד המשפחה, היום הבחירה היא של בני הזוג, ונעשית מתוך אהבה ורצון להקים משפחה יחד.

בחירת טבעות אירוסין

הבחירה של טבעות אירוסין מתבססת על שני פרמטרים עיקריים: התאמת הטבעת לאופי בת הזוג ותקציב.

אופי בת הזוג- האופי של בת הזוג ישפיע על בחירת עיצוב הטבעת, אם מדובר על בת זוג בעלת אופי ספורטיבי, או מופנמת וביישנית, נחפש עיצוב עדין או נקי. אם בת הזוג בעלת אופי מיוחד, אוהבת חברה ולהיות במרכז העניינים נחפש עיצוב עשיר ומיוחד. על מנת להתאים לה את הטבעת במדויק עדיף להיעזר בחברה שלה או קרובת משפחה שתוכל לסייע בבחירה.

תקציב- יש לחשוב על תקציב שאנו מעמידים לטובת רכישת טבעות אירוסין, מחיר ממוצע של טבעת אירוסין מתחיל בסביבות 3000 ₪ ויכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. מה שמשפיע על המחיר הם היהלומים המשובצים בטבעת אך גם המקום בו אנו רוכשים את הטבעת.

איפה הכי משתלם לרכוש טבעות אירוסין?

טבעות אירוסין כדאי לרכוש אצל מומחי יהלומים במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן. מדובר על חנויות של מומחים בתחום היהלומים המצבעים את כל הפעולות הנדרשות תחת קורת גג אחת. לדוגמא: בדיקת נתוני היהלום, ליטוש, חיתוך, שיבוץ ועיצוב הטבעת. בחנויות תכשיטים אחרות רוכשים את הטבעת כמוצר מוגמר ולכן לא ניתן לשנות את העיצוב או את כמות היהלומים של הטבעת, וכן המחירים גבוהים יותר כי בתוך מחיר הטבעת מגלמים את העמלות המשולמות לבעלי המקצוע שמבצעים את הפעולות שמנינו. בחנויות המתמחות ביהלומים, אין עמלות מגולמות במחיר וגם ניתן לשנות את העיצוב או את היהלומים המשובצים בטבעת וכך לעמוד בתקציב שעומדת לרשותנו, בלי להתפשר על עיצוב אחר. על מנת להתרשם ממבחר העיצובים שיש לחנות להציע ניתן לצפות בקטלוג הטבעות שיש באתר החנות. לדוגמא: joolme היא חנות של מומחי יהלומים המעניקים לכם את אפשרות הבחירה ועיצוב בהתאמה אישית כמובן עם שירות אדיב ויחס אישי ומקצועי.

הצעת הנישואין

ההצעה עצמה צריכה להיות מרגשת, אך לא משנה איפה היא תתבצע ומי הנוכחים בהצעה היא תמיד תפתיע את בת הזוג ותרגש. חשוב להתחשב באופייה של בת הזוג בהצעה. הכוונה היא שאם בת הזוג היא ביישנית עדיף להציע לה בפרטיות, בבית, בצימר, בבית מלון או בשייט זוגי על יאכטה, כל מקום אינטימי בו רק שניכם נמצאים.

בת זוג שאוהבת להיות המרכז העניינים, תעדיף שההצעה תהיה מול חברים או משפחה, בארוחת ערב משפחתית או באירוע כלשהו, שהיא תהיה במרכז העניינים.

קוסמטיקה ביגוד ועיצוב שיער

בהצעה עצמה הגבר רוצה להראות במיטבו, גם אם ההצעה תהיה אינטימית, עדיין המראה החיצוני של הגבר גם מעניק לו ביטחון בזמן ההזעה המרגשת, לכן חשוב רגע לפני לחשוב על תספורת, בגדים מתאימים, ואפילו טיפולים קטנים אצל קוסמטיקאית, כגון: עיצוב גבות, טיפולי פנים וכדומה, לקבלת מראה זוהר ומרשים לקראת ההצעה, אם לא ביקרת בעבר במכון קוסמטיקה, חשוב להתעניין בטיפולים שונים שיכולים להתאים, וכן לבחור מקום קרוב למקום המגורים. לדוגמא: אם מדובר תושב העיר רחובות כמובן שעדיך לחפש קוסמטיקאית ברחובות ולא ברמת גן. המראה המשופר תורם רבות לביטחון שמאוד חשוב ברגע ההצעה, מדובר על רגע מאוד מרגש, הטומן בחובו גם אפשרות של דחייה (במקרים מעטים), ולכן מאוד חשוב שבן הזוג ירגיש טוב עם עצמו ועם ביטחון עצמי שופע.

שנה שנייה ברציפות שסטודנטים משנקר הישראלית זוכים בתחרות התכשיטים הבינ"ל: אסנת הר-נוי, בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר זכתה בתואר "תגלית השנה" במסגרת שבוע האופנה הבין לאומי במיאמי (MIAMI FASHION WEEK) שהתקיים לפני כשבוע. שבוע האופנה במיאמי נחשב לאחד האירועים החשובים בזירת העיצוב הבינלאומית, אשר מושך אליו אינספור קנינים ומנהלים בתעשית האופנה. בשנה שעברה בוגר נוסף במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר, חגי גפן, זכה אף הוא בתחרות היוקרתית.

קרא עוד...

איזה טבעת ענד המלך אדוארד ה-II ובמה התקשטו נשות פרס הקדומה? סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר יצאו למסע בימי קדם - מהעת העתיקה ועד למאה ה-14 ושיחזרו תכשיטים עתיקים ברוח התקופה. הם יצרו את כלי העבודה ששימשו בימים ההם, באמצעותם יצרו העתקים מדויקים של התכשיטים. בעידן של טכנולוגיה ותיעוש, מזמנת תערוכת "תכשיט עתיק" הזדמנות יוצאת דופן להכיר ולשמר את מסורות העבר למען העתיד

קרא עוד...

יוקרה וזיוף, מקור וחיקוי - סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר יצרו תכשיטים ייחודיים עם אבני סוורובסקי, בהשראת סיפורו של גי. דה מופאסאן "המחרוזת". במסגרת הקורס "פרויקט רעיוני", בהנחיית ענת אבוקיה-גרוזובסקי, גבי כריחלי ושירי עבדה, הם עיצבו תכשיטי אופנה המציעים פרשנות מקורית ויצירתית לדיאלוג ולמתח שבין יוקרה לזיוף, בין מקור לחיקוי. תכשיטים אלה יוצגו בתערוכה המשותפת לשנקר ולתכשיטי סוורובסקי שתפתח ב-21 בינואר ותמשך עד ה-5 בפברואר.

קרא עוד...

סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר יצרו תכשיטים ייחודיים בהשראת קליגרפיה יפנית. בתערוכה בשם "שודו", שתוצג החל מה-3 במאי 2013, בספריית שגרירות יפן בישראל יוצגו האובייקטים לצד סקיצות וצילומים אמנותיים של העבודות

קרא עוד...

אתר התכשיטים giftshop מדווח על ביקוש עירני לתכשיטי ענבר. "הופתענו לראות שדווקא האמבר שהיה נחשב ל"פאסה", זוכה לביקוש ער, המקביל לביקוש לפנינים שנחשבות ל"טיימלס" ולאמטיסט שמאוד פופולרית בישראל", מסבירה מירית אדיר מנהלת האתר ושותפה במיזם. "השילוב של ענבר עם כסף הולך מאוד חזק באתר, בעיקר עגילים ותליונים. גם לצמידי ענבר יש ביקוש בולט, אם כי מתון יותר"

קרא עוד...

גם בימים של מצוקה כלכלית, מצב רוח ירוד, מהפכות חברתיות ועוד, ההתנהגות האנושית-הנשית לאורך ההיסטוריה מעולם לא חדלה לחפש את היופי ולהתהדר בתכשיטים. תכשיטי האופנה (אלטרנטיבה זולה לתכשיטי זהב ויהלומים) התפתחו ונפוצו על רקע המשבר הכלכלי שבין שתי מלחמות העולם, החל משנת 1930, כאשר נשים המשיכו להתקשט וחיפשו אלטרנטיבה זולה ומקורית לתכשיטים המסורתיים. המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר מציגה תערוכה חדשה בשם "תכשיטי אופנה" שתפתח החל מיום 22 לנובמבר בשעה 19:00 (עד ה-13 לדצמבר) בגלריה ע''ש לורבר בשנקר ברמת-גן.

קרא עוד...