בשנים האחרונות נדמה שקורסים להדרכת הורים הפכו לנפוצים יותר ויותר, בין אם זה בקרב הורים שזקוקים לסיוע, ובין אם זה בקרב אנשים שמעוניינים למצוא כיוון תעסוקתי בתחום המשיק לפסיכולוגיה, עבודה עם ילדים והנחיית קבוצות. בין אם אתם באים מרקע של חינוך, חינוך מיוחד, עבודה סוציאלית או אפילו ללא כל רקע במקצועות טיפוליים, המאמר הבא עשוי לעניין אתכם.

כלים
קורס הדרכת הורים
קורס הדרכת הורים

לימודי הדרכת הורים

הורות כיום איננה ההורות שהייתה נהוגה בעבר, בעוד שפעם הדרכת הורים לא הייתה בראש סדר העדיפויות בחברה, בימים אלה דווקא נראה שתיאוריות התפתחותיות והדרכה מקצועית להורים הופכת למשמעותית וחשובה מיום ליום. קורס הדרכת הורים הופך לנפוץ יותר ויותר כאשר לא מעט אנשים מעוניינים ללמוד בסיס תיאורטי והדרכה מעשית להורות. אם אתם מעוניינים ללמוד את התחום, להדריך הורים או לעשות הסבה מקצועית לעולם החינוך – הירשמו לקורס הדרכת הורים ותוכלו לצאת לדרך מקצועית חדשה ומרתקת.

הדרכת הורים כמקצוע לעתיד

בדרך כלל, אנשים שנרשמים לקורס להדרכת הורים הם מי שכבר רכשו ניסיון והכשרה באחד המקצועות הטיפוליים. לעיתים זה בשל הצורך ללמוד תחום מקצועי חדש ולעיתים לטובת הסבה מקצועית. כמו כן, ניתן להגיע לקורס הזה ולעמוד בו בהצלחה אף ללא ניסיון והכשרה בתחום, כשיכול להיות שהדבר ידרוש השלמות שונות מבחינת תכנים.

ההתאמה שלכם לקורס תיבחן על ידי הצוות המקצועי ולאור הניסיון התעסוקתי שלכם. כמו כן, תכני הלימוד בקורס רבים ומגוונים. זוהי באמת הזדמנות ייחודית לגעת בנושאים שונים שמרכיבים יחדיו את ההכשרה. הנושאים הם, בין היתר: פסיכולוגיה במשפחה, טקסים, ילדים ואתגרי העולם המודרני, הנחיית קבוצות, אתיקה של עבודה מול משפחה, אינטליגנציה רגשית, הצבת גבולות, דחיית סיפוקים ושליטה בדחפים, תיאוריות שונות בהתפתחות הילד ועוד.

עולם עשיר בתכנים

אילו עוד קורסים ניתן לקחת כשילוב או כתוספת עם קורס להדרכת הורים? ובכן, הקורס באמת מהווה בסיס למספר אפיקי התפתחות אפשריים, כשניתן ללכת למסלול של התפתחות תינוקות וליווי הורים לתינוקות. הקורס הייעודי בנושא עוסק כמובן בנושאים הייחודיים לתינוקות כגון התפתחות שפה, התפתחות מוטורית ועוד. כמו כן, ניתן לשלב את הקורס גם עם הכשרה בעיסוי תינוקות ולעסוק בכך בעתיד. קורס המשך נוסף הוא טיפול בבעיות קשב וריכוז והפרעות ADHD והטיפול בהן. יתרה מזאת, ישנו כיוון נוסף להמשך הלימודים והוא תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית. זוהי כמובן אפשרות שפתוחה בפני מי שיש לו תואר ראשון רלוונטי.

תעסוקה לבוגרי הקורס

ישנן מספר אפשרויות תעסוקה לבוגרי הקורס. אפשרות אחת היא לעבוד במסגרת של אחת מקופות החולים בהדרכת הורים טרום הלידה ואחריה. ההדרכה נעשית בקבוצות כאשר המפגשים הם בדרך כלל שבועיים. ניתן לעסוק גם בהנחיית סדנאות לעיסוי תינוקות. סדנאות אלו מועברות הן באופן פרטי והן על ידי חלק מקופות החולים. הנחיה ויעוץ אישי להורים יכולה להיעשות גם כן באופן פרטי או כיועץ המועסק בגוף פרטי או ציבורי. ההנחיה נעשית מול ההורים במפגשים איתם או כאלו שכוללים את כל בני המשפחה. עוד חשוב לציין מידע אודות היקף הקורס. הקורס כאמור כולל נושאים רבים ובסופו גם התנסות מעשית. אורך הקורס הוא כ200 שעות (אקדמאיות) והוא דורש הרבה עבודה ולמידה גם מעבר לשעות הפרונטליות. חשוב לקחת זאת בחשבון כי הלימודים העצמאיים הם חלק הכרחי להצלחה בקורס.

קורס הדרכת הורים יחשוף בפניכם עולם מרתק מפני שהוא משלב טיפול, אינטראקציה בין בני משפחה ובסיס תיאורטי. בקורס תפגשו אנשים עם רקע מקצועי, כמו גם אקדמאים שונים שיעשירו את הקבוצה ואתכם. אם אתם מחפשים כיוון מקצועי מרתק שמשלב טיפול, יכול להיות שזהו המקום בשבילכם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…
יונ 13, 2019

מתקשים במקצועות אנגלית ומתמטיקה? מרכזי לימוד מטיק- הצלחה אישית לכל תלמיד

כמעט כל הורה עם ילדים בחטיבת הביניים והתיכון, מכיר את הקשיים בהם נתקלים התלמידים כתוצאה…
אפר 01, 2019

מיהו אגרונום ומהם תחומי העיסוק שלו

החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות…
מרס 17, 2019

קורס גרפיקאים

היום גם מי שלא ראה את עצמו בעבר לומד, יכול לעשות את זה. כל מה שצריך הוא כוח רצון…
מרס 17, 2019

קורס בניית אתרים

העולם סביבנו עבר שינוי משמעותי בשנים האחרונות, שינוי שאפשר לשייך בעיקר לפריצת האינטרנט…