החקלאות מציעה אופציות שונות לצורך ייצור מזון, שימור מזון ושיפור מזון. מעבר לכך, החקלאות עוסקת בגידול מגוון רחב של צמחים וביצירה של כלל התנאים הרלוונטיים עבור גידול צמחים בסוגים שונים. לחקלאות ישנן מטרות נוספות: הקמת משקים בארץ לצורך פיזור האוכלוסייה, יצירת עבודת אדמה, גידול של יבול חקלאי לצורך אספקה שוטפת לתושבי המדינה ועוד. אחד מבעלי המקצוע העוסקים בתחום החקלאות הוא האגרונום.

כלים

 

מיהו האגרונום

האגרונום הוא בעצם מומחה לחקלאות, אשר גם עוסק בחקלאות בשטח, קרי: חקלאי. מטרתו של האגרונום הוא לממש את תורת החקלאות בדרכים שונות. האגרונום למד את מקצוע החקלאות באופן רציני וכאשר הוא עוסק בתחום הוא נעזר הן בידע התאורטי שלו מהשטח והן מהידע התאורטי אשר למד. פעולותיו של האגרונום רלוונטיות מאוד הן במשקים החקלאיים והן בחברות מסחריות. ניתן למצוא כיום אגרונומים אשר אחראים על תחום הגינות והנוי בבתי מלון, בצימרים ועוד. כמו כן, האגרונום יכול לעבוד כמורה וללמד את תורת האגרונומיות, אנשים אחרים אשר מעוניינים להכיר את התחום היטב.

תחומים אשר האגרונומיה עוסקת בהן:

האגרונומיה עוסקת במספר תחומים:

גידול פירות ויקרות- האגרונום הוא זה שבוחר זרעים לחקלאות על מנת שכל הזרעים שיזרעו יעניקו את היבול האיכותי ביותר והטוב ביותר. כמו כן, האגרונום מעניק את הידע שלו אודות כמות המים אשר זקוק כל זרע לצורך צמיחה איכותית ועוד מיון ואפיון קרקעות לגידולים חקלאיים- האגרונום בודק את הקרקע ומתאים לכל סוג קרקע את סוג הגידול המתאים לו. האגרונום בעצם מסייע לחקלאים ליצור גידול יעיל ולהפיק מכל אדמה את המרב האגרונים מספק דרכים ושיטות לצורך הגנת הצמחים. שיטות אשר נוגעות להדברה, דישון ועוד. האגרונום מלווה חקלאים בשלבי גידול צמחים ומעניק להם ייעוץ אגרונומי.

כיצד ניתן להשביח גידולים

האגרונומיה בין היתר עוסקת בשיטות שונות להשביח את היבול, על מנת שתנובת השדה תהיה איכותית יותר הן מבחינת הערך התזונתי שלה והן מבחינת יצירת זנים חדשים בתחום החקלאות. האגרונום יוצר באמצעות הכלאות שונות וברירת הצאצאים הרצויים או באמצעות הנדסה גנטית גידולים חדשים ואיכותיים. על מנת להשביח גידולים יש צורך לבחור באגרונום מקצועי ומומחה, אשר יעניק את תהליך הליווי הטוב ביותר עבור כל חקלאי העוסק בתחום גידול צמחים.

.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יול 02, 2020

תכנון קרייקה בעיצוב פנים

מוצאים את עצמכם מתעניינים בתחום העיצוב? יש לכם טאץ׳ אישי ועין חדה לשלב צבעים? יש בכם…
אפר 23, 2020

ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר

הנהלת מרכז שניידר הודיעה על מינוי חדש בבית החולים: ד"ר רון ברנט מונה לתפקיד מנהל המחלקה…
דצמ 18, 2019

תואר ראשון בחינוך למען דור העתיד

ככול שהעולם בו אנו חיים משתנה ומתאים את עצמו לעתיד הטכנולוגי, כך גם דרכי ההוראה וחומרי…
דצמ 11, 2019

כיצד אפשר להשלים כיום בגרויות

לא מעט אנשים אשר אינם סיימו בתיכון את כלל הבגרויות אשר נדרשו להם על מנת שיקבלו תעודת…
נוב 12, 2019

עבודות סמינריון ולימודים

סמינריון, עבודות סמינריון, עבודה סמינריונית, כתיבת סמינריון, כתיבת עבודות, כתיבת עבודה…