קרדיט : Istock

אחד התחומים המרתקים במסגרת לימודי תואר בכלכלה בכל מוסד אקדמי הוא תורת המשחקים, תחום אשר בזהירות ובביטחון סולל את דרכו ומבטיח את מקומו גם במחלקות אחרות וגם מחוץ לאקדמיה.

קרא עוד...

איך לחסוך בהוצאות השוטפות?

חודש דצמבר וההיערכות לסגירת שנה אזרחית מהווים הזדמנות מצוינת לערוך סדר בכל התשלומים השוטפים שלנו לייעל אותם ולבסוף לסגור את השנה בפלוס. אספנו עבורכם מספר רעיונות, שיסיעו לכם להבין יותר כיצד לחסוך אלפי שקלים בשנה מבלי לרדת ברמת החיים או להשתעבד להלוואות ובנקים.

קרא עוד...

איך לפתוח עסק בישראל

פתיחת עסק בישראל אינה דבר של מה בכך, לכן ישנם כמה שלבים שכדאי להקדיש להם זמן ומחשבה בכדי שתוכלו לצלוח את התהליך. תהליכי שיווק עסקיים, התנהלות הרשויות, גיוס עובדים, הנפקת רישיון לעסק ועוד. אז מאיפה מתחילים? הכנו לכם מדריך מקוצר שיעשה קצת סדר בבלגן.

קרא עוד...

איתור הלוואות לבעלי עסקים

התרחבות וצמיחה, מחקר ופיתוח, הגוונה בשירותים, חדירה לשוק חדש, מחזור הלוואות - לא משנה מה הסיבה, כל עסק צריך לפעמים אשראי, במיוחד במציאות העסקית הכל כך מורכבת לעסקים קטנים ובינוניים בישראל.

קרא עוד...

כיצד לבחור חברת שירותי עמילות מכס

כל מי שעוסקים בייצוא ובייבוא יודעים עד כמה רבה היא חשיבות שירותיהם של עמילי מכס. מכס. כל מי שעוסקים בתחום שילוח בינלאומי ודאי מודעים לקשר המחייב וההכרחי עם עמלי מכס. משלוח לחול כרוך בפרוצדורות קשיחות ומובנות וככל שבוחרים עמיל מכס מקצועי, מאומן ומיומן בסוג הסחורה שאותה אתם מתכוונים לייצא או לייבא כך גובר הסיכוי שהשירות שתקבלו יהיה ללא דופי, כזה שניתן לסמוך על מבצעיו בעיניים עצומות (אף שתמיד רצוי להשאיר אותן פתוחות, כדי לא להירדם בשמירה...).

קרא עוד...

אם תשאלו בעלי עסקים, רבים מהם- כמשוער וכצפוי- יגידו לכם כי מי שלזכותו נזקפת ההצלחה שלהם הוא המנטור העסקי, אשר מלווה אותם לאורך כל הדרך, משיא להם עצות מושכלות ומועילות, מתווה להם כיוון, מזהה הזדמנויות ואיומים, מאפשר להם להתרכז ולהתמקד בניהול השוטף.

קרא עוד...

זיו קינן

ייתכן שקראתם או שמעתם שמקצוע עריכת הדין עומד להשתנות בנשימה אחת עם צמד המילים "חוזים חכמים" וקרוב לוודאי שהמונח שימש במשפט אחד יחד עם "בלוקצ׳יין" או "ביטקויין". אם זה נשמע לכם עתידני או רלוונטי רק למטבעות דיגיטליים, אתם לא היחידים.

קרא עוד...