בשנים האחרונות עברה העיר מטמורפוזה מדהימה- שכונות שלמות שופצו. תשתיות נבנו מחדש, בנייני תרבות ועסקים נהרסו והוקמו מחדש. מעל לכל תל אביב היא עיר נחשקת עם מרחב ציבורי שוקק חיים, חיי לילה מדהימים, חופים, חיי תרבות ואומנות עשירים לצד רחובות גינות ופארקים.

קרא עוד...

מי לא היה זקוק בחייו להלוואה, קטנה גדולה, או משהו ביניהם? מימון בנקאי, או מימון דווקא ממקור חוץ בנקאי, עשוי לסייע בעמידה בנטל ההוצאות, ולהגשים חלום כמו טיול ארוך, מימון החתונה לילד, שדרוג הרכב, טיפול רפואי דחוף והיקר, והרשימה עוד ארוכה. קיימים מסלולי הלוואה רבים, ומסיבה זו, עוד בטרם מבקרים בבנק, מתקשרים לחברת האשראי, או פונים לחברת מימון פרטית, כדאי מאוד להקפיד על כמה כללים חשובים, זאת כדי למצוא את ההלוואה המתאימה ביותר, וכזאת שניתן יהיה לעמוד בהחזר מלא שלה.

קרא עוד...

אם חיפשתם מקום אטרקטיבי להשקעה, כדאי שתכירו את אזור מערב גרמניה. חבל ארץ "נורדריין -וסטפאליה" מציע מגוון אפשרויות סולידיות ובטוחות למשקיעים בזכות המעמד הכלכלי היציב של אוכלוסיית האזור. אזור עירוני יוצא דופן זה כולל את חבל נהר "הרוהר", האזור העירוני הרביעי בגודלו באירופה (אחרי מוסקבה, לונדון ופריז). מתוך 50 עריה הגדולות ביותר של גרמניה, 10 שוכנות בחבל ארץ זה. בהשוואה למזרח גרמניה, המאופיינת באחוזי אבטלה גבוהים מאלה של תושבי מערב גרמניה, מערב גרמניה מועדפת לפעמים בקרב משקיעים שמחפשים אזורים בטוחים יותר עם פחות סיכונים עתידיים .

קרא עוד...

כמו כל משקיע אחר גם אתה שואף להפיק רווחים מקסימליים תוך מינימום סיכונים והוצאות, כיצד ניתן לנהל נכונה את תיק ההשקעות ללא ידע מקצועי עשיר בתחום? הפתרון בו בוחרים רוב המשקיעים הוא הפקדת תיק ההשקעות בידי בית השקעות זה או אחר, בחירת בית ההשקעות  משמעותית לקביעת אופי הפעילות, גובה הרווחים ובעיקר, דמי הניהול.

בישראל פועלים כמה בתי השקעות המציעים למשקיעים מתחילים או וותיקים שירותי ניהול השקעות בהיקפים שונים. בתי ההשקעות ינהלו בעבורכם סכומי כסף משתנים תוך בחירה באפיקי השקעה משתנים. כל משקיע רשאי לבחור את מידת המעורבות אותה ירצה לגלות במתרחש בתיק ההשקעות, יש אשר עוקבים בדריכות אחר הפעילות בעוד אחרים כלל אינם טורחים לברר היכן מושקעים הכספים.

באיזה בית ניהול השקעות כדאי לבחור?

א.      1. חפשו אחר בית ניהול השקעות בעל מוניטין המציג יכולות מקצועיות ברורות.

ב.      2. חפשו אחר אותו בית ניהול בו בוחרים גם הגופים המובילים במשק.

ג.       3. בתי ניהול גדולים המונים אלפי לקוחות פרטיים ולקוחות מוסדיים יוכלו להעניק גם לכם רווחים הולמים.

ד.      4. אחת לתקופה מתפרסמים דוחות התשואות של כל בתי ההשקעות, כדאי לבדוק את המידע ולקבל החלטות בהתאם תוך בחינת פעילות החברה במשך מספר שנים, חפשו אחר מגמות יציבות של רווחים.

ה.      5. אל תחששו לשאול מה בית ההשקעות דורש מכם? כיצד מחושבים דמי הניהול?

ניהול תיק השקעות אישי

כל לקוח חדש בבית ההשקעות יופנה אל מנהל תיק אישי אשר יספק לו שירות לכל אורך הדרך וינהל בעבורו את תיק ההשקעות. בכל שאלה יש לפנות אל מנהל התיק, יש הטוענים כי לצד בחינת ביצועי בית ההשקעות השנתיים כדאי עוד יותר לבחון את ההצלחות הנקודתיות של מנהל תיק ההשקעות האישי שלכם. מנהל התיק ימונה על ידי חברת הניהול בהתאם להיקף הפעילות בתיק ההשקעות, אפיקי ההשקעה המועדפים עליכם, היותכם לקוח פרטי או מוסדי וצרכים מיוחדים.

שירותי ניהול השקעות בבית ההשקעות הגדולים ניתנים תוך יחס אישי לכל לקוח ושקיפות מלאה, כל מנהלי התיקים מחזיקים ברישיונות הדרושים מטעם רשות ניירות הערך. חברות הניהול הגדולות בוחרות בקפידה את מנהלי התיקים, המוניטין שלהן מחייב זאת. כמו כן, בתי ההשקעות הגדולים מסוגלים להציע ללקוחות ניהול השקעות תוך תשלום עמלות פעולה נמוכות וקבלת ריביות גבוהות.

יתרונות של בתי השקעות גדולים

בתי השקעות גדולים ומובילים נמצאים תחת פיקוח שוטף ומוקפד של הרשות לניירות ערך, בית ההשקעות בעצמו מפעיל מערכת ביקורת פנימית מחמירה וקפדנית. המשקיעים המנהלים את תיקי ההשקעות שלהם בחברות הגדולות נהנים משקט נפשי, הסבירות למעילה בכספים מזערית. כל הדיווחים הכספיים נשלחים אל הלקוחות על פי חוק תוך אפשרות ליצירת קשר אישי עם מנהל התיק ולקבל הסברים מקיפים. עם בית השקעות גדול יוכלו המשקיעים לישון בשקט בידיעה כי יש מאחוריהם גוף פיננסי חזק, מנוסה, אחראי ובעיקר יציב ורווחי.

עולם הפיננסים בימינו נחשב לסבוך במיוחד. לכן, מקובל להיעזר במומחים שונים כאשר נדרשים לקבל החלטה פיננסית בעלת משמעות כספית ארוכת טווח. בין היתר נהוג להיעזר ביועצי השקעות, ביועצי מס וביועצי משכנתאות. בסקירה הנוכחית בחרנו להתמקד באיש המקצוע בתחום ההלוואות לדיור. זאת לאור העובדה שבשנים האחרונות מדובר על יועץ מבוקש, שיותר ויותר אנשים נדרשים לשירותיו.

מסקירה של מילות חיפוש מרכזיות במנועי חיפוש כגון גוגל, תופסים מקום של כבוד ביטויים המצביעים על עניין הגולשים בנושא "יועץ משכנתאות - שכר טרחה". לכן נקדיש גם מקום לעסוק בנושא מתוך היבט זה של שכר הטרחה, שמעניין לא מעט אנשים.

יועץ משכנתאות - שכר טרחה והיבטים נוספים

לפני שנגיע לשורה התחתונה, ראוי להבין עבור מה, בעצם, משלם הלקוח או הלקוחות שפונים אל יועץ מומחה למשכנתאות. במסגרת תפקידו, איש משכנתאות מנוסה מתחיל בשיחה מקיפה עם לקוחותיו. במהלך שיחה זו עליו לקבל מהם מסמכים ונתונים המעידים על מצבם הכלכלי. מצב זה ישפיע באופן ישיר על הסכום שאותו ניתן יהיה לקבל מהבנק.

רק לאחר אותו בירור ניתן יהיה לגשת ללב העניין, שמורכב למעשה משני צעדים חשובים. הצעד הראשון הוא בניית תמהיל משכנתא והצעד השני הוא איסוף הצעות מחיר מתאימות מכמה בנקים במקביל.

•           בניית תמהיל – פירושו של דבר יצירה מבנה של משכנתא המורכב מכמה חלקים. כל חלק הוא בעצם הלוואה עם תנאים שונים, תחנות יציאה שונות, מנגנון קביעת ריבית שונה. התמהיל נועד להגיע למצב של פיזור סיכונים ביחד עם ניצול הזדמנויות. בניית תמהיל נכון צריכה להתאים באופן אישי לכל לקוח ולקוח, על פי סגנון חייו, הכנסותיו והוצאותיו.

•           איסוף הצעות מחיר – יועץ המשכנתאות המקצועי צריך לנצל את קשריו עם בנקים שונים למשכנתאות בכדי לקבל מהם הצעות מחיר עבור לקוחותיו. כאשר מדובר על יועץ מנוסה, הרי שיש לו סיכוי טוב יותר להביא לתוצאות מקסימליות הן בהיבט של אחוז המימון והן בהיבט של מחיר ההלוואה הסופי לצרכן (המגולם באחוז הריבית).

יש כדאיות כלכלית

כפי שניתן לראות בבירור, תהליך של ייעוץ משכנתאות אמור להסתיים בקבלת הצעת מחיר זולה עבור הלקוח. לכן, עבור כל מי שחיפש באינטרנט מונח כגון "יועץ משכנתאות - שכר" ניתן לנסח את הדילמה בצורה הבאה – "האם המחיר שגובה יועץ הגון ומקצועי תואם את החיסכון שאותו יועץ אמור להשיג במונחים של תשלום משכנתא המצטבר לאורך השנים?".

למרות שיועצי משכנתאות שונים זה מזה במקצועיות, בניסיון, וגם בשכר הטרחה שהם גובים, הרי שמקובל להניח שיועץ טוב מצליח לחסוך ללקוחותיו הרבה זמן ובעיקר – הרבה כסף. גם הפחתה של שברי אחוז במשכנתא יכולה להביא לחיסכון של עשרות אלפי שקלים ויותר לאורך השנים. מכיוון שעלות ייעוץ מסוג זה אינה כרוכה בדרך כלל, ביותר מאלפי שקלים בודדים, הרי שמדובר ללא ספק על צעד חשוב ובעל כדאיות כלכלית.

כל אדם זקוק להלוואה מעת לעת, גם כאשר ההתנהלות הכלכלית שלכם אחראית ונכונה, מגיעים רגעים בהם הצעד הכלכלי הנכון ביותר יהיה נטילת הלוואה. תוך שימוש בהלוואות תוכלו לרכוש רכב טוב יותר ולמנוע בעתיד הוצאות כספיות מיותרות לתיקון רכבים ישנים, לשפץ את הבית במקום מעבר דירה יקר וכן הלאה. פעמים רבות הלוואות משמשות גם לכיסוי הגירעון בחשבון הבנק או פיתוח העסק, כאשר הריבית אותה תשלמו בעבור ההלוואה נמוכה בהשוואה לריבית אותה אתם משלמים על המינוס בחשבון הבנק, ההלוואה תהיה הצעד הנכון מבחינה כלכלית.

קרא עוד...

בניית שניים או שלושה בתים האחד ליד השני מתאפשרת לרוב כשקונים נחלה-במושב. קניית נחלה במושב הינה הגשמת חלום - האפשרות להורים לגור בסמוך לילדים קורצת למי שמסוגל לכך. ההורים מבטיחים לעצמם להיות ליד ילדיהם גם בגיל המבוגר.

קרא עוד...