אפשר לראות בשוק הישראלי שנשים מובילו במגוון של תחומים ובעיקר בעולם הפיננסים. החל ממנהלות של גופים מסחריים ועד עמדות מרכזיות בפיקוח כלכלי ופיננסי ועד יזמיות פורצות דרך בשירותים מתקדמים וטכנולוגיה. יש אין סוף מאמרים הבוחנים את ההצלחה של נשות עסקים. מנסים להבין איזה כוח יש להן שאין לגברים. למה הרבה פעמים נוכחותה של אישה מרככת את האווירה העסקית ואפילו מובילה לתוצאות רצויות.

קרא עוד...

דויטשה בנק ישראל מנוהל מאז שנת 2000 על ידי דוקטור בועז שוורץ. בין הפעילויות שבוצעו על ידי הבנק תחת שרביט ניהולו של דוקטור שוורץ, נרשמו עסקאות עם החברות המובילות במשק הישראלי, כדוגמת סלקום, בזק, ועוד. צירופו של דר' שוורץ לדויטשה בנק ישראל נועד לבסס את תחום המימון התאגידי בארץ, אך בפועל, המינוי עלה על הציפיות וקידם את הבנק בתחומים רבים ומגוונים.

קרא עוד...

חברות השמה מדוע כדאי להיעזר בהן

כיום בעידן הדיגיטלי בו הכול מונח על השולחן, או יותר נכון על המסך (כזה או אחר), אנשים מוצאים עבודה ביתר קלות, פשוט כי הם יכולים להפעיל קשרים אצל אינספור חברים מהרשת החברתית, להיכנס לקבוצות ייעודיות לחיפוש עבודה בפייסבוק, להיכנס למדורי דרושים, לדלות מהרשת פרטי קשר של חברות רצויות ולפנות אליהן באופן עצמאי, לתפעל פרופיל בלינקדאין וכדומה. עם זאת, גם קיימות חברות השמה, ועם כל הכבוד לשאר החלופות, אין לה באמת מתחרות ראויות, ועל כן נעצור להבהיר מדוע גם בעידן של היום חברות השמה רלוונטיות, ואף יותר מאי פעם.

קרא עוד...

בעידן המודרני, דברים נעים בקצב אדיר. מדהים לחשוב אילו כלים נדרשו על מנת להצליח בעולם אליו נולדנו וכמה הכלים הנדרשים היום הם שונים. הדבר מהווה אתגר חינוכי מורכב ביותר, מאחר ומשמעות הדבר היא שאנו מחנכים את ילדינו לקראת עולם שאין לנו כל מושג אילו כישורים יידרשו על מנת להצליח בו. לכן, אל העולם של מחר כנראה שלא יהיה פשוט להכין את עצמך, אבל ניתן על פי אופי עולם העסקים, האקדמיה והחברה של היום, להניח אילו כישורים הפכו למשמעותיים ביותר היום וכנראה יישארו עמנו זמן מה. אלו כמה מהכישורים המשמעותיים שחשוב להתמקצע בהם:

קרא עוד...

הצורך בשינוי קריירה מופיע אצלם כולנו עם השנים, בין אם זו השחיקה רבת השנים או תחושת שעמום וחוסר רלוונטיות שמובילה אותנו להחלטה שאולי הגיע הזמן להמשיך הלאה, לפעמים גם מניעים כלכליים ישפיעו על ההחלטה לשינוי קריירה.

קרא עוד...

מאמן עסקי.  צילום: pixabay

הדבר החשוב ביותר כשמתכננים הקמת עסק הוא ההבנה כי חיוני לשכור את שירותיו של מאמן עסקי. חשיבות זו היא קריטית כאשר מי שמתכננים הקמת עסק עושים זאת בראשונה. תשוקה ומוטיבציה הן מרכיבים חיוניים ועשויים להוות פקטור חשוב בהצלחה, אבל לא די בהן.

לפני ששוכרים שירותי אימון עסקי מבעל מקצוע חשוב לתת את הדעת על הנקודות הבאות:

קרא עוד...