סקר חדש של חברת ונקו, עסק חברתי לקידום לגליזציה, בשיתוף עמותת "קאנה – העמותה הישראלית לקנאביס אחראי" חושף פרטים חדשים על תרבות צריכת הקנאביס בישראל ועל עמדת הציבור הישראלי בנוגע להמשך רדיפת צרכני הקנאביס.

צילום: חברת ונקו
צילום: חברת ונקו

על פי נתוני הסקר, שיעור המתנגדים לנקיטת הליכים פליליים כנגד אזרח שנתפס משתמש בקנאביס גבוה פי 2 משיעור התומכים. כ-58% מהישראלים נגד נקיטת הליכים פליליים כנגד אזרח שנתפס משתמש בקנאביס לעומת 31% בעד.

שיעור המתנגדים לנקיטת הליכים פליליים כנגד אזרח שנתפס משתמש בקנאביס גבוה יותר בקרב חילוניים ואילו שיעור התומכים גבוה יותר בקרב דתיים. באופן מפתיע יחסית, הגיל לא משחק פקטור משמעותי בעניין.

על השאלה האם התנסית בצריכת קנאביס ענו כרבע מן הנשאלים שאכן התנסו בקנאביס. על פי נתונים 1 מכל 4 התנסה אי פעם בקנאביס. באופן טבעי, נמצא מתאם בין שיעור המתנגדים לנקיטת הליכים פליליים ובין שיעור המתנסים כאשר שיעור המתנסים אי פעם בקנאביס גבוה יותר בקרב צעירים 18-34 וחילונים כאשר 5% מהציבור הודו שהם מעשנים בקביעות לפחות אחת לחודש ועוד 5% הודו כי הם מעשנים לעיתים רחוקות יותר.

מחברת ונקו, עסק חברתי לקידום לגליזציה, נמסר: "הסקר הזה הוא עוד הוכחה לטענה שברורה לכולנו – הציבור מאס בנקיטת אמצעים פליליים ובמדיניות הארכאית כנגד צרכני הקנאביס בישראל. אנחנו מצרים על הניתוק העמוק בין גורמי החוק והכנסת לבין הציבור שנמצא במקום אחר לחלוטין". עוד הוסיפו בונקו כי: "חוק שרבע מהציבור הישראלי עובר עליו, הוא כנראה חוק בעייתי שיש לשנות אותו. הציבור אומר את דברו והגיע הזמן כי המדינה תתחיל להקשיב".

מעמותת קאנה נמסר: " הסקר הזה מצטרף לשורה ארוכה של עדויות המצביעות על כך שהגיע הזמן כמו ביותר ויותר מדינות להתקדם למדיניות אחראית יותר כלפי צמח הקנאביס, המשך מדיניות של רדיפה, מאסר ואפליה הם המשך מדיניות בלתי מוסרית שאינה שונה בשום דרך מאנטישמיות, גזענות, הומופוביה או מיזוגניה."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

דרכים לעישון קנאביס

דרכים לעישון קנאביס

איך אתם צורכים את הקנאביס שלכם? אם עד היום התרגלתם לצרוך קנאביס רק דרך עישון, כדאי שתדעו…
Default Image

וופורייזר – למה לעזוב עוד היום את הניירות והפילטרים ולהתחיל לאדות

הרבה לפני שהיה למושא המלחמה של כל משרדי הבריאות בעולם, העישון היה נפוץ כמעט בכל מקום והיה…
גלעד אלפר (צילום:יח

190 אלף צפיות לסרטון של כלכלן שמסביר למה רודפים את הקנאביס

כיצד ומדוע נולד האיסור על עישון חשיש ומריחואנה? את הסיפור המדהים הזה מספר הכלכלן הבכיר…
חה

קנאביס רפואי - במרפאות הכאב משפילים את החולים

דיון סוער בוועדת הסמים של הכנסת על קנאביס רפואי במרפאות הכאב: טענות הרופאים: 80% מהחולים…
צילום: יח

12 סיבות להתחיל להתאמן כבר מהיום / סמנתה קלייטון

סמנתה קלייטון מנהלת ראשית לחינוך גופני ב'הרבלייף'. כול יום אנו מוצאים את התירוץ המושלם…
ירידה חדה באכיפה בחמש השנים האחרונות. צילום: אילוסטרציה

קנאביס - רוב מוחלט בוועדת ארדן בעד אי הפללה

וועדת הסמים של הכנסת בראשות ח"כ תמר זנדברג ערכה הבוקר דיון בעקבות הקמפיינים השונים בעת…