הפרעת פאניקה מאופיינת בהתקפי חרדה בלתי צפויים. התקף חרדה נובע מהתראת שווא המפעילה את מערכת ההגנה של הגוף במפתיע, ללא קשר לסכנה מידית, או לאיום הגיוני. התקף חרדה הוא ביטוי גופני לקושי רגשי, בדרך כלל לאחר ההתקף הראשון ( שעלול להגיע גם ללא סיבה מאובחנת ) נוצר פחד מהופעת ההתקף הבא. מצב זה נקרא " הפחד מהפחד".

קרא עוד...

שגרה היא ביטוי השגור בקרב אנשי מקצוע בתחום ההורות ובפי ההורים עצמם. אין כמו שגרה לתינוק. השגרה היא אוסף פעולות שאנחנו עושים באופן קבוע והתינוק לומד מהר לצפות לסדרת מהלכים או התנהגויות, כיוון, שאלה חוזרות על עצמן. כשהשגרה "נשברת" – ועושים פעולות שהתינוק אינו רגיל אליהן הוא מגיב מהר מאוד באי שקט, בכי או ב"תלונות". השגרה חשובה לא רק לתינוק. היא חשובה מאוד גם להורים. היא עושה סדר, מעניקה ביטחון והורים מדווחים שהם פועלים טוב יותר בשגרה.

קרא עוד...

סוריפקס - קרם לפצעי קור ,50 שח בסופר פארם

הם בד"כ בוחרים להופיע על השפתיים של רבים מאיתנו, שלפוחיות קטנות, מידבקות וכואבות ובעיקר לא אסתטיות. כמיפל משיקה את "סוריפקס" הקרם האפקטיבי לפצעי קור בשפתיים ללא מרשם רופא.

קרא עוד...

צוות היחידה לאבחון ילדים המציגים קשיי תקשורת בגילאי 6-18

היחידה לאבחון ולטיפול בילדים ונוער המציגים קשיים בתקשורת, שנפתחה לאחרונה עבור לקוחות מאוחדת במחוז דרום, כוללת את ד"ר יעל שיינהרץ-פסיכיאטרית, הפסיכולוג מר תום שי, העובדת הסוציאלית - גב' ליאור עמית, ומזכירת היחידה הגב' ויקי עובדיה.

קרא עוד...

תינוק בוכה

ביון שירת בצבא האנגלי שם טיפל באנשים שנפגעו נפשית מהמלחמה. הוא עשה אנליזה אצל מלאני קליין והרחיב את התיאוריות שלה על התפקוד הנפשי המוקדם. ניתן למצוא דמיון רב בין האופן בו תארה קליין את תהליך ההזדהות ההשלכתית ובין הבסיס לתהליך ההכלה שחקר ביון.

קרא עוד...

עם כל המתרחש בחיי הזוגיות, קל לשכוח את המחוות הקטנות ששומרות על איכות מערכת היחסים. אך מה שרוב הזוגות אינם מבינים הוא שלא דרוש הרבה על מנת לשפר את הזוגיות.

קרא עוד...

עדכונים אחרונים

אוג 31, 2020

מהי הפרעה סכיזואפקטיבית?

גוף - נפש
אוג 31, 2020

דלקות חניכיים

חדשות הבריאות
אוג 24, 2020

מידע על IVF – הפריה חוץ גופית

חדשות הבריאות
יול 27, 2020

מה העיניים מספרות עלינו?

חדשות הבריאות