במהלך החצי השני של שנת 2016 הריבית על המשכנתא זינקה בקרוב ל-2% בממוצע וכל זאת בשעה שהריבית במשק לא השתנתה כלל. בנק ישראל והבנקים למשכנתאות מיחסים את העלייה לגידול בסיכון בשוק הדיור בכלל ושוק המשכנתאות בפרט. עקב עלייה חדה במחירי הנדל"ן בשנים האחרונות גדל גם היקף המשכנתא הממוצעת הנלקחת על ידי הרוכשים, כתוצאה מכך הבנקים זיהו מבחינתם סיכון גדול: הסיכון הראשון הוא מצב של ירידה קיצונית במחירי הדיור מה שיגרום לפגיעה בבטוחה של הבנק (הנכס שמשועבד כביטחון להחזר המשכנתא), וגם עלייה בסכומי המשכנתא וההחזרים החודשיים, וכל זאת בזמן שהשכר הממוצע במשק לא עלה באותו היחס, מה שגורם לנטל ההחזר החודשי של המשכנתא להיות גבוה יותר

קרא עוד...

שוק ההון

בעת הזו, קצב החיים הינו דינאמי במיוחד כאשר אנו מדברים על שוק העבודה. זהו שוק דומיננטי, מידי פעם חלים בו שינויים ותמורות, הטכנולוגיה הולכת ונעשית מתוחכמת יותר, במקומות עבודה רבים מכונות מחליפות בני אדם, אנשים כבר אינם דבוקים למקום עבודה אחד כמו בימים עברו, וישנם בני 50 ומעלה שמתקשים למצוא מקום עבודה חדש. ובכן מה דעתכם על מסחר בבורסה? זוהי בהחלט הזדמנות לקריירה חדשה, אולם הפעם בשוק ההון.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

לאחר הדוחות מוצלחים של רבוע כחול: ביקושים של כ-615 מיליון ש"ח במכרז המוסדי בהנפקת ההרחבה של אג"ח סדרה ד' של אלון רבוע כחול. החברה החליטה להיענות להצעות בהיקף כ-218 מיליון ש"ח בלבד במכרז המוסדי, במחיר המשקף תשואה ברוטו שקלית של 3.65%.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

החלטה זו צפויה להפחית את עלויות היבוא בכ-300,000 ₪ בשנה. הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, יעקב וכטל, אישר כי החל מה- 1 באפריל 2017, לא ידרשו עוד בדיקות יבוא לסבון תמרוקים, ומוצרים אלו יכנסו לשוק על סמך הצהרות היבואנים באשר להתאמת המוצרים לתקן הרשמי החל עליהם.

קרא עוד...

יורם דבש - נשיא הבורסה ליהלומים. צילום: שחף הבר

מהפכה: הבורסה ליהלומים תמנה שופט מחוזי בדימוס לראשות הערכאה העליונה במוסד הבוררות שלה. האסיפה הכללית של הבורסה ליהלומים החליטה על שינוי מהפכני בתקנון הבורסה. מעתה יעמוד בראש הערכאה השנייה של מוסד הבוררות של הבורסה שופט מחוזי בדימוס.

קרא עוד...

מוטי אלמליח- מנכ"ל בזק בינלאומי. צילום: ורדי כהנא

תוצאות בזק בינלאומי: הכנסות החברה בשנת 2016 וברבעון הרביעי שומרות על רמתן הגבוהה והסתכמו בכ-1.5 מיליארד שקל ובכ-392 מיליון שקל בהתאמה. גידול של כ-9% בהכנסות החברה מפעילות ה-Data Center לעומת השנה הקודמת וכ-14% לעומת  הרבעון המקביל אשתקד.

קרא עוד...

ירון סבאן, מנכ"ל קרדיטפלייס

חברת הפינטק קרדיטפלייס רכשה חשבוניות מעסקים קטנים ובינוניים בהיקף של מעל 100 מיליון שקלים עד כה בוצעו בזירת קרדיטפלייס כ-1,600 עסקאות ונחסכו מעל 118 אלף ימי אשראי במשק עבור בתי עסק שהפיקו חשבוניות לתאגידים ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים גדולים.

קרא עוד...