היתר רעלים

על פי סעיף 3 לחוק החומרים המסוכנים – תשנ"ג 1993, בכדי לעסוק או לסחור בחומרים המכילים רעלים או כימיקלים מזיקים, קיימת חובה לקבלת אישור מטעם המשרד להגנת הסביבה – אישור זה נקרא היתר רעלים.

קרא עוד...

כל מי שבקי בעיצוב פנים של בתים ומשרדים וכן כל מי שנדרש לעיצוב כזה לאחרונה, שמע בוודאי לא מעט על כך שניתן לחסוך בהוצאות תחזוקה שוטפת של בית, אם רק משתמשים באמצעים שונים ששומרים על הסביבה וכן עם מקפידים לתכנן ולעצב את הבית באופן כזה שיתאים לרעיון של שמירה על איכות הסביבה.

קרא עוד...

ילדי הגנים הבוגרים מקיבוץ שער העמקים בפעילות. צילום- אפרת הרפז

במועצה האזורית זבולון, ממשיכים להעמיק את תחום החינוך הסביבתי בדגש על חשיפה למגוון המינים. המדובר בפעילות המתבצעת בכל גני הילדים ביישובי המועצה והפעם, יצאו ילדי הגנים בקיבוץ שער העמקים לשטח הפתוח לחפש ולחקור זרעים ונבטים, תחת הכותרת "מביטים בנבטים"

קרא עוד...

צילום: ניר לוינסקי, המשרד להגנת הסביבה

‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ביהמ"ש הטיל קנס מצטבר בסך 100 אלף שקל לנאשמים בזיהום ים בשמן מהספינה ALASA בנמל חיפה רני עמיר, מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה: "המשרד להגנת הסביבה ממשיך בעקביות לאורך שנים לפקח, לבקר ולאכוף במידת הצורך, חריגות ועבירות מאוניות שמשמעותן גרימת זיהום לים. לא נאפשר עבירות אלה ונפעל בכל מישור אפשרי"

קרא עוד...

מפגש עם אנשי קק"ל במטרה ללמוד על המלחמה בתופעת המידבור בישראל

מפגש עם אנשי קק"ל במטרה ללמוד על המלחמה בתופעת המידבור בישראל. המטרה: לבדוק היתכנות לנטיעת יער לרוחבה של יבשת אפריקה כדי למנוע את תופעת התפשטות מדבר סהרה. קבוצה של 30 דיפלומטים אפריקאים, וביניהם 13 שרי חקלאות, החברים בארגון ECOWAS (הקהילה האקונומי של מדינות מערב אפריקה) הגיעו היום במהלך סיורם בישראל לאזור יער להב, שם עברו הדרכה של קק"ל בנושא טיפול בבעיית המידבור דרך טבעות ירוקות מסביב לאזורי ישובים גדולים, וכיצד ניתן לשמר יער נטוע אדם באזורים חצי-מדבריים.

קרא עוד...

אלקין, צילום: המשרד להגנת הסביבה

השר להגנת הסביבה זאב אלקין בכנס נאות חובב לתעשייה וסביבה: "הגנת הסביבה והתעשיה אינם שני צרכים מנוגדים, מדובר בשני צרכים שיכולים להועיל אחד לשני. התחום של הגנת הסביבה בעולם הוא תחום עסקי ענק ואנחנו כמעצמה טכנולוגית יכולים להכנס לתחום הזה ולהרוויח בגדול.

קרא עוד...

כמדי שנה, גם השנה מחלקת תברואה ואיכות הסביבה בתיאום עם מחלקת חינוך של המועצה האזורית זבולון, תחלק בעידודו ובתמיכתו של העומד בראשה דב ישורון ביום הראשון של שנת הלימודים לילדי הגנים ולילדים העולים לכיתה א מיישובי המועצה קופסאות אוכל רב פעמיות, כשהמטרה לצמצם את השימוש בשקיות פלסטיק

קרא עוד...
עמוד 2 מתוך 4