בג"צ יכריע בשאלה האם המוסד לביטוח לאומי ימשיך לשלול את קצבת השארים מאלמנות שלא נישאו אך הכירו בן זוג חדש. מאז שנת 1994 מפעיל המוסד לביטוח לאומי חוקרים פרטיים העוקבים אחר אלמנות הזכאיות לפיצויי שארים במטרה לבדוק האם יש להן בן זוג. במידה ויש "ראיות לזוגיות", שולל הביטוח הלאומי את קצבת השארים מהאלמנה, למרות שלא נישאה, ולמרות שבחוק כתוב במפורש שניתן להפסיק את תשלום הקיצבה רק במקרה של נישואין.

קרא עוד...

תביעת גירושין תקדימית של בת זוג נבגדת – דרישה לקבלת חצי משווי המוניטין האישי של הבעל, בנוסף על מחצית מהרכוש המשותף.התביעה התקדימית, לקבלת חצי משווי המוניטין העסקי של הבעל , עורך דין ידוע, הוגשה באמצעות עו"ד ד"ר רן מובשוביץ, המייצג את האישה, ונדונה בבית המשפט לענייני משפחה בתביעה מפורט כי הבעל המשמש כעו"ד, זכה להצלחה בתיקים רבים, מרצה באקדמיה, פרסם מאמרים מקצועיים ,צבר מוניטין אישי והפך למומחה בתחומו השווה ממון רב, כל זאת גם מכיוון שאשתו תמכה בו ואפשרה לו לפתח קריירה מצליחה. עו"ד ד"ר מובשוביץ תובע מבית המשפט למנות מומחה שיעריך את שווי המוניטין של הבעל.

קרא עוד...

כך מתגרשים עברייני הצמרת. בסוף שנות ה-90 התגרש זוג מדרום הארץ. הבעל, עבריין מורשע וידוע אשר היו ברשותו רשת בתי הימורים, בתי זונות וחנויות, והאישה, זבנית ברשת חנויות, המרוויחה שכר מינימום. לכשהתגרשו חתמו בני הזוג על הסכם מזונות שעמד על סך של 500₪ לחודש, עבור שלושת ילדיהם הקטינים (כשאחד מהם עוד היה תינוק) הסכם עליו חתמה האישה חתמה תחת איומים.

קרא עוד...

מתחתנת? עדיף לך להיות ידועה בציבור. יותר ויותר זוגות בוחרים בשנים האחרונות לוותר על ברית הנישואין ע"מ שבת הזוג לא תזדקק לרחמיו של בית הדין הרבני. זוגות אלו בוחרים, במודע, להיחשב כידועים בציבור. למרבה הפלא, מסתבר שבית המשפט נוטה לפעול ולהעניק זכויות יתרות לידועות בציבור לעומת התייחסותו לנשים נשואות.

קרא עוד...

המוהל והאבא נטשו, הברית המשיכה. סכסוך גירושין בין בני זוג התפתח לכדי תביעת נזיקין מצד האב שגילה במעמד הברית כי הסנדק הוא לא אחר מאשר עורך דינה של אשתו. האב והמוהל נטשו את הברית, אך האם ועורך דינה הזמינו מוהל אחר, שביצע את הברית למרות אי הסכמת האב. עו"ד אילן יעקובוביץ' המייצג את האב: בתיק זה נעשתה רשלנות, תקיפה של הרך הנולד והפרת כללי האתיקה מצד האשה ועורך דינה.
קרא עוד...