לוחמי צה"ל: צילום: באדיבות דובר צה"ל

חנינה או המתקת עונש לאזריה - איך זה עובד? סקירה של אל"מ (מיל') לירון ליבמן, לשעבר התובע הצבאי הראשי. לקראת פרסום גזר הדין של סמל אלאור אזריה הצפוי להינתן על ידי בית המשפט הצבאי מחר (ג'), הצהירו כבר בצוות ההגנה כי יגישו ערעור. מצד שני, פוליטיקאים רבים דרשו כי לאחר גזר הדין תינתן לחייל חנינה. אלא שאופצית החנינה, כמו גם המתקת העונש על ידי המפקד הצבאי, הם שני תהליכים הדורשים מספר תנאים.

קרא עוד...

חה"כ עפר שלח

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד: "מעכשיו המילואמניקים הם הפראיירים של ליברמן". היום, בדיון בקריאה טרומית במליאה, הפילה הקואליציה את הצעת חוק שירות המילואים, העוסקת במטרת שירות המילואים של ח"כ עפר שלח.

קרא עוד...

חה"כ מיקי לוי. צילום: אלעד גוטמן

ביום א' הקרוב תעלה להצבעה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק של ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) לשלילת שכר מחבר כנסת החשוד בעבירות של ביטחון המדינה. על פי ההצעה ישללו השכר ותשלומים נוספים מחבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות של ביטחון המדינה שדינן מאסר של 7 שנים או יותר.

קרא עוד...

המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) מפרסם כתב עת חדש

המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) מפרסם כתב עת חדש: "סייבר, מודיעין וביטחון", בעריכת גבי סיבוני. כתב העת החדש מחליף את כתב העת "צבא ואסטרטגיה". כתב העת החדש יפנה לכותבים ולקוראים המתעניינים בתחום הסייבר או העוסקים בו, במגוון תחומי העשייה כדוגמת: האקדמיה, גורמי מדיניות וממשל, הצבא, גופי המודיעין, הכלכלה והמשפט, וכמובן גורמים המפתחים ומספקים פתרונות לבעיות הקשורות בנושא זה, לצד גורמים בתעשייה המהווים לקוחות של פתרונות כאלה.

קרא עוד...

חה"כ אבי דיכטר. צילום: שירלי שטיינברג

"בני הנוער מגיעים חדורי מוטיבציה אבל חוסר המענה מגוף גדול וחזק כמו צה"ל פוגע בה" אמרו התלמידים לוועדת החוץ והביטחון. בצה"ל התחייבו על שיפור אדיר, כבר בקיץ. ועדת החוץ והביטחון, בראשות ח"כ אבי דיכטר (הליכוד), התכנסה היום (ג') לישיבה חגיגית לציון יום כינון הכנסת, במסגרת אירועי "כנסת צעירה", בו לוקחים תלמידים וסטודנטים חלק מרכזי בפעילות הפרלמנטרית.

קרא עוד...

חה"כ עיסאווי פריג' עם מועאד עמאר

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) הגיש היום תלונה במשטרת פתח תקווה, בעקבות תקיפת אזרח כפר קאסם ביום חמישי לאחר הפיגוע, אירוע שעבר ללא התערבות המשטרה, שלא פתחה בחקירה ולא עצרה את הפורעים, למרות שצולמו.

קרא עוד...

הילדים עם החיילים מלשכת הרמטכ"ל

ילדי עמותת שניר קיבלו מכתב אישי מהרמטכ"ל - ילדי העמותה כתבו לאחרונה לרמטכ"ל מכתב אישי עם איחולי החלמה, ונענו בימים אלה במכתב תודה נרגש מהרמטכ"ל שנמסר לילדים באופן אישי באמצעות חיילים מלשכת הרמטכ"ל. במכתב כתב הרמטכ"ל: ילדי סיירת שניר היקרים, שמחתי לקבל את מכתבכם ונהנתי לקרוא את המילים החמות ואת מילות התמיכה שלכם בצה"ל"

קרא עוד...