יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

הוכרז סכסוך עבודה בקצא"א - ברקע לסכסוך, החל על כ-350 עובדי קו צינור אילת-אשקלון: פקיעת חוק הזיכיון מכוחו פועלת החברה, מבלי שתוסדר השמירה על זכויות העובדים לאחר השינוי שהיא עתידה לעבור יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, רמי גואטה: "כלל הגורמים האחראים מפקירים לחלוטין את ההון האנושי של קצא"א, שהוא החשוב ביותר לתפקודה. לא נהסס לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להבטיח את זכויות העובדים"

קרא עוד...

סכנה ברורה ומיידית. צילום: אילוסטרציה

מאבק המנופאים מעלה הילוך - ביום חמישי: שביתת אזהרה בת יום אחד וכינוס מחאה ארצי, זאת במחאה על המבוי הסתום במו"מ להסדרת תנאי העסקתם. המנופאים יעצרו את העבודה באלפי אתרי בנייה בישראל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "הפקרת הבטיחות, פיקוח רופף והיעדר אכיפה, הם רק סימפטומים לתחום פרוץ ומופקר, שמרבית העובדים בו מועסקים כעובדי קבלן, משוללי זכויות ותנאים בסיסיים. המאבק על זכויות המנופאים הוא המאבק על פניה של החברה הישראלית"

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

נחתם הסכם ייחודי המביא לשיפור תנאי העסקתם של המהנדסים, ההנדסאים והלבורנטים ברשויות המקומיות - שיתוף פעולה של ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי הביא לפריצת דרך בכל הקשור לרמת ההשתכרות של הנדסאים וטכנאים, מהנדסים וטכנאי מעבדה להוראת מדעים המועסקים ברשויות המקומיות כחלק מההסכם העובדים יקבלו תוספת שכר של מאות שקלים, שתביא לשיפור משמעותי באופק קידום השכר של העובדים באמצעות צמצום רכיב ההשלמה לשכר מינימום.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

ההסתדרות מתריעה בפני עשרות גופים ציבוריים: הבטיחו את תשלום המענק לעובדי השמירה והניקיון - במכתב שנשלח לעשרות גופים ציבוריים כגון רשויות מקומיות, חברות עירוניות וממשלתיות ואוניברסיטאות, הזהירה ההסתדרות כי חלה עליהם החובה להבטיח שעובדי השמירה והניקיון המועסקים בשירותם יקבלו את חציו השני של המענק החד-פעמי בסך 1,000 שקל, כפי שנקבע בהסכם המסגרת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מדובר באוכלוסיות חלשות שממילא רמת ההשתכרות שלהן נמוכה.

קרא עוד...

SCE, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

דרוש מהנדס: בוגרי לימודי ההנדסה מהמובילים באחוזי העסקה במשק - בוגרים רבים המסיימים לימודים לתארים אקדמיים מוצאים עצמם עם סיום התואר בניסיונות להשתלב בשוק העבודה ובתחום ההכשרה שלהם. מחקר חדש של מכון "מאגר מוחות" מוכיח כי רוב בוגרי לימודי הנדסה מצליחים להשתלב בשוק העבודה עוד בשלב הלימודים לתואר.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

עובדי מי עדן התאגדו בהסתדרות - למעלה משליש מתוך כ-350 עובדי מערך ההפצה של מי עדן חתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות, על רקע רצונם לשפר את תנאי העסקתם ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי ועד הפעולה: "החלטנו להתאגד בהסתדרות כי הגיע הזמן שישמעו את הקול של העובדים בחברה.

קרא עוד...