יו״ר השדולה לשוויון בבריאות, חה״כ אילן גילאון

יוזמת יו״ר השדולה לשוויון בבריאות, חה״כ אילן גילאון, קיימה הבוקר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת דיון דחוף בנושא סגירתה המתוכננת של המרפאה לבריאות הנפש באשדוד.

קרא עוד...

אורלי ואמיר ונגר נישואין לסול מייט, צילום: ניקי סוביק

איך תדעו שמצאתם את האחד? איזה גבר יבחר בחורה אסרטיבית? איזו אישה תרצה גבר שלא משלם בדייט? אהבה שורפת היא אהבת אמת? האם הפכים מתאימים לזוגיות? אורלי ונגר, כוהנת הזוגיות הנשמתית מנפצת לרווקים ולזוגות הנשואים מיתוסים קדומים, "זוגיות מעצימה" היא מפתח לשפע אינסופי. כשבבית טוב יש לנו כוחות להצליח באתגרים שבחוץ. אך כשבבית מאתגר אנו נטולי כוחות לחלוטין. מיהו בן זוג הנכון? מה גורם לזוגיות להעצים? איך להתנהל בבית? מהי מהות האישה והגבר בזוגיות?

קרא עוד...

סדנת הפלדנקרייז החדשה שנפתחה במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון קרית ביאליק. צילום-  דלית ברנר

מכללית רפואה משלימה במחוז הצפון נמסר כי, השיעורים בסדנת הפלדנקרייז, שיתקיימו בהנחייתה של ורד אמיצי במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון בקרית ביאליק, יהיו מגוונים מאוד עם דגש על שיפור היכולות התנועתיות והיא מציעה מגוון רחב של שיעורים להקלה על כאבים ובהם: כאבי גב, צוואר, ברכיים וכו' ובנוסף, שיפור היציבה, כושר ריכוז, קואורדינציה ועוד

קרא עוד...

ממצאי מחקרים מקשרים בין זמן מסך מרובה הנצרך מילדות, יום אחר יום, לפגיעה הדרגתית ביכולת הוויסות של המערכת ההורמונאלית

מגוון המכשירים באמצעותם אנו צורכים מדיה הולך וגדל עם השנים. לטלוויזיה המלווה אותנו שנים רבות בבית, הצטרפו טלפונים חכמים, טבאלטים, מחשבים ניידים ואינטרנט אלחוטי במחירים השווים לכל נפש. מדי יום נוספים אתרי אינטרנט, אפליקציות ורשתות חברתיות חדשים המושכים אותנו אל המסכים. זמן המסך שלנו הולך וגדל, יש האומרים עד כ-8 שעות ביום בממוצע, ועמו החשיפה לגירויים עוצמתיים ומהירים ושינויים בהרגלי החיים המשפיעים על בריאותנו. לצד היתרונות הרבים הקיימים בנגישותה וזמינותה של המדיה ויכולתה להכיל ולהעביר כמות מידע רב בקצב מסחרר, כדאי להכיר גם צדדים אחרים של התופעה הזאת.

קרא עוד...

בדיקות כלליות במאוחדת ע"י מיטב הפיזיותרפיסטים בשבוע הפיזיותרפיה

מאוחדת משתתפת ב'שבוע הפיזיותרפיה', אשר מטרתו להעלות את המודעות לצורך בפעילות גופנית המותאמת על ידי פיזיותרפיסטים לצורך שמירה על אורח חיים בריא ומניעת נפילות בגיל המבוגר. בתוך כך, מוזמנים לקוחות מאוחדת להגיע לבדיקות כלליות ומגוון הרצאות מרתקות, בין התאריכים 1-3 בנובמבר.

קרא עוד...

דר אפרת סיטי אליפז. צילום- איגור פודליפסקי

בנהריה פועל מרכז קהילתי לבריאות הנפש, שהינו חלק מהמערך המרפאתי של המרכז לבריאות הנפש "מזור" (מזרע לשעבר) בעכו, שהרחיב את שירותיו ופעילותו מאז כניסת הרפורמה בבריאות הנפש ביולי 2015. לדברי מנהלת המרכז הקהילתי לבריאות הנפש בנהריה, ד"ר אפרת סיטי אליפז , "אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מערכות הטיפול והשיקום בקהילה"

קרא עוד...

שיטות טיפול - פסיכותרפיה

הפרעות נפשיות יכולות להיות בדרגות חומרה שונות והדרך לטפל בהן נקבעת על פי האבחון הראשוני. בין שיטות הטיפול הנפוצות ניתן למנות פסיכולוגיה, פסיכותרפיה וגישות אלטרנטיביות שמשפיעות בעיקר על ההתאוששות התפקודית

קרא עוד...