רשת ג'נטלמן, הרשת המובילה בישראל למתנות לגבר ולשעוני יד, הודיעה היום על פתיחת סניף חדש בקניון גלובוס סנטר, בנתיבות.   במקביל, הודיעה הרשת על פתיחת סניף חדש בצפון בקניון שער הצפון (איקאה) ועל צירוף זכיינים חדשים.   ג'נטלמן מפעילה כיום 31 סניפים ברחבי הארץ, בקניונים מובילים, כמחציתם מנוהלים בזכיינות.   טל רז, מנכ"ל ג'נטלמן: בימים אלה, אנו פועלים להרחבת הרשת ולצירופם של זכיינים חדשים. בחרנו דווקא עכשיו, לחבק את תושבי הדרום ולהכריז על פתיחת החנות החדשה שלנו בקניון בנתיבות כדי להוכיח שהחיים נמשכים, שליבנו עם תושבי הדרום ועל כך שאנו לא חוששים להשקיע בהרחבת הרשת גם לפריפריה, במיוחד בדרום הארץ".   הסניף החדש בנתיבות יפתח בתחילת ספטמבר ומיד לאחריו יפתח סניף גם בצפון הארץ בקרית אתא, בקניון שער הצפון.

יכול להיות שהגעתם למבוי סתום? האמת היא שזה קורה ללא מעט אנשי עסקים, ונוחת עליהם בהפתעה גמורה כרעם ביום בהיר. איך מתגברים עליהן? האם יש דרך מוכחת שתוציא אתכם בבטחה מהבוץ התובענית? האמת היא שגם אתם יודעים שאין כזו, שאין דרך פלאים שתוביל אתכם לצאת מהבוץ. אז מה עושים במצב כזה? קודם כל והכי-הכי חשוב, לדעת שאין בעיות ללא פתרון. הפתרון תמיד קיים ונמצא שם, צריך פשוט לחפש אותו, וברוב הפעמים יש לעבור תהליך כדי להגיע אליו סוף כל סוף.

תאמינו שיש פתרון, ותאמינו שהוא יגיע. תמיד יש מוצא, קצה חוט זעיר, שיכול לנחות עליכם במפתיע ולבשר על כך שעליתם לדרך המלך העסקית. עד אז, עליכם להאמין שתגיעו לשם, כיוון שתמיד יהיה מוצא שיחכה מעבר לפינה. זה רק עניין של זמן, כוח ומחשבה מאומצת עד שתגיעו לבסוף למחוז חפצכם. הפתרון קיים, והוא עוד יבוא, תאמינו או לא. ככה זה בעסקים.

אני, אלי שביט, מנטור ואיש עסקים, מלווה אנשי עסקים בתחילת דרכם, ומגלה לא פעם את התפישות השגויות שמביאות אותם למקומות לא נכונים, כאלה שהם לא חלמו עליהם. אני תמיד מבהיר בפניהם שזה לא סוף העולם - אלא רק מקפצה שהחיים זימנו ושאפשר להתעלות עליה בקלות וללא מאמץ, תמיד מנסה להוכיח להם שקיים מוצא ושעליהם למצוא אותו ולגשש את דרכם אליו.

בקורס סטארט אפ של אלי שביט מקבלים הסטונדנטים כלים מעשיים שיקדמו וידרבנו אותם הלאה, לעבר ההצלחה הכל כך מבוקשת. באתר של קורס סטארו אפ להקמת עסק עצמאי ללא הון התחלתי מחכים לכם כל הפרטים.

אין

 בהצלחה,

אלי שביט

מספר טיפים ועצות איך אפשר לצאת בזול ולחסוך כמה שיותר מהוצאות רכישת דירה חדשה או יד שנייה כפי שרוכזו על ידי עליזה כהן מנכ"ל "רשף נכסים".

 כרטיס מועדון

בדקו אם אתם או מי ממקורביכם שייכים לאחד ממועדוני הלקוחות הגדולים במשק. בשנים האחרונות כרטיסי המועדונים הפכו לדיירי קבע חביבים במיוחד בארנק של הישראלים ובראשם בולטים חבר, הו"ט, אשמורת, בהצדעה, נכון ועוד. ההתאגדות של המועדונים וההנחות המשמעותיות שהם משיגים עבור חבריהם לא פסחו על ענף הנדל"ן ולא מעט חברות וקבלנים יוצאים במבצעי רכישה משותפים עם מועדונים באמצעותם ניתן להגיע להנחה של 15% על דירה חדשה מקבלן.

 השמינייה

לא מומלץ לראות יותר משמונה דירות ומומלץ בחום להתמקד באזור מגורים מוגדר מראש אותם בחרתם כמתאים ביותר על פי הצרכים והפרמטרים שלכם. כשתגיעו לדירה שאתם רוצים, תדעו להגיד לבעל הנכס בכמה מוצעות לכם דירות דומה באותו אזור ותכירו את שוק הנדל"ן בסביבה. בשורה התחתונה סביר שהוא יתפשר על המחיר הנמוך ביותר שמוצע על דירה דומה באזור.aliza__-_big_Large

רב סרן שמועתי

לא להאמין לשמועות ואגדות. בדקו באתר האינטרנט של מס שבח בכמה נמכרו דירות דומות באזור כדי להכיר מקרוב את טווח המחירים הריאלי. לרוב המספרים יהיו נמוכים ב-10 עד 20 אחוזים ממה שבעלי הנכסים יספרו לכם.

תשקיעו בעבודת ההכנה והבדיקה המקדימה ובכך תוכלו לחסוך הרבה כסף.

 אתר רשות המיסים

בידקו בהתאם למספרי הגוש והחלקה בהם ממוקם הנכס שלכם, באתר רשות המיסיםwww.misim.gov.il )) מהם מחירי המכירה לדירות שנמכרו בחצי השנה האחרונה, דו"ח זה הוא אשר יכוון אתכם לשווי הדירות באזור. זכרו, אין החלטיות במחירי המכירה המצויינים. כמובן שבאותה הסביבה, באותו הבניין ובאותה הקומה ייתכן ויש הצדקה לשלם מחיר שונה בהתאם להשקעה שהושקעה בדירה ו/או ביחס לכיוון אליו היא פונה. בכל מקרה מחירי המכירה המצויינים בדו"ח יתנו לכם אינדיקצה למחירים בסביבה.

 פוקר פייס

בזמן שרואים את הדירה, גם בפעם הראשונה וגם בשלבים מתקדמים יותר, לא להפגין התלהבות יתר ולשדר שאתם מעוניינים בה יתר על המידה. אם בעל הנכס או הקבלן יראה שאתם "חמים" על הנכס, הוא לא יתפשר ולא יסכים להעניק הנחות והמו"מ יהיה קשה הרבה יותר.

מכירה מוקדמת

חפשו קבלנים ויזמים שעושים מכירה מוקדמת של פרויקט. כדי לקבל ליווי מהבנק עליהם להראות שנמכרו מראש לפחות 1/3 מהדירות ולשם כך יסכימו

להוריד מחירים למינימום. הדבר נכון במיוחד ברגעים האחרונים שלפני תחילת פרויקט, כשהמחסור הכספי מורגש היטב.

מי לא מפחד מהמשכנתא? הפחד נובע לא רק מהעול הכספי המרחף מעלינו במשך שנים ארוכות, אלא מעצם בחירת המשכנתא. איך נדע שבחרנו את המשכנתא המתאימה לנו? איך בוחרים את המסלול שיעלה לנו הכי מעט? מאיפה בכלל מתחילים?ואיך ניתן לחסוך כמעט 90 אלף שקלים בלקיחת המשכנתא הנכונה? להלן הטיפים המרכזיים בבחירת המשכנתא הנכונה.

לא כל אחד יכול לקחת משכנתא. כשאנחנו מתחילים לברר על ההלוואה הגדולה בחיינו, הצעד הראשון שלנו יהיה לבדוק האם בכלל אנו עומדים בקריטריונים של הבנק על מנת שיאשר אותנו כלווים. עלינו לוודא כי ברשותנו יש לפחות 30% משווי הנכס במזומן או בשווה מזומן, אפשרות להחזר של עד שליש מהמשכורת uהיסטוריית יחסים תקינה עם הבנק.idan_olentuch_profile_Large

טיפ שני. חשוב גם שיהיה סכום משמעותי זמין להוצאות נלוות, כמו עמלת פתיחת תיק בבנק, שכר טרחה לעו”ד, שמאי ומתווך, עלויות רישום וביטוחים שונים. רבים מגיעים לרף הרכישה העליון לאחר כל המאמצים וכל ההלוואות והעזרה שהם יכולים לבקש על מנת לעמוד במחיר הדירה, ואז מגלים כי חסרים להם עוד כמה 'עשרות אלפי' שקלים מסביב...

אם עברתם את המשוכה הזאת, סביר להניח שהשאלה הבאה שלכם תהיה "מהו שיעור הריבית?", אך למעשה, על מנת לקחת הלוואה למשכנתא במסלול המתאים לכם ביותר, יש עוד מספר פרמטרים לבחינה. הרכב משכנתא נכון יכול לחסוך כ-87 אלף שקלים והתרוצצות מיותרת בסבך הבירוקרטיה המתסכל.

חשוב מאוד לבחון את הפרופיל הפיננסי. לאחר שראיתם כי יש באפשרותכם להתחייב למשכנתא, השלב הבא שלכם יהיה לבחון את הפרופיל הפיננסי האישי. ייתכן שחבר או בן משפחה שהמליץ על בנק מסוים עם מסלול משכנתא שנשמע טוב, אבל חשוב לזכור כי לא כל מה שמתאים לאדם אחד, בהכרח יתאים גם לכם.

על המשכנתא להיות מותאמת אישית לנתונים שלכם וליכולות הפיננסיות שלכם: מהי יכולת ההחזר שלכם? מהו ההון העצמי העומד לרשותכם? אלו הכנסות עתידיות צפויות לכם? מה סוג המשרות והכנסות שלכם? האם יש לכם הון משפחתי ועוד. על פי נתונים אלה ישתנה גודל המשכנתא והרכבה.

לאחר מכן נכנסים לשלב בחירת מסלול המשכנתא. לאחר בירור המידע לגבי יכולותיכם הכלכליות לטווח הארוך, תוכלו כעת לבדוק ביסודיות את מסלולי המשכנתא הקיימים בכלים שמציעים לכם הבנקים השונים. יש לבחון מהם היתרונות של כל מסלול, האם לבחור בריבית קבועה, פריים או משתנה? האם  ריבית משתנה כל שנה, שלוש שנים או שבע שנים? מה נכון לכם? ולמה? כל שאלה כזו יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. שימוש נכון במסלולים לפי הפרופיל הפיננסי יכול להביא לחסכון ממוצע של כ- 15% מגובה המשכנתא.

המסלול הנבחר מגיע לשלב מכרז הבנקים. אחרי שמצאתם את המסלול האופטימלי עבורכם, זה הזמן לבחור את הבנק שיזכה ללוות אתכם. זכרו כי הריבית היא מחיר הכסף, לכן, הבנק שיזכה במכרז שלכם יהיה זה שיציע את הריבית הנמוכה ביותר עבור התמהיל שבחרתם קודם לכן. לאחר בחירת מסלול וחבירה לבנק, עדיין לא תם הסיפור. השלב האחרון הוא מרוץ בירוקראטי, מעט מעייף, על מנת להשיג את כל המסמכים הנדרשים לשחרור הכסף מהבנק. בשלב הזה תעברו מהשמאי למנהל הטאבו וממנו לרשם המשכונות וכן הלאה, עד שתשיגו את כל המסמכים והאישורים שדרש הבנק.

ההחלטה על לקיחת משכנתא ובחירת המסלול והבנק המלווה, היא אחת ההחלטות החשובות שתעשו בימי חייכם במסגרת העסקה הכלכלית הגדולה ביותר אותה מבצע אדם ממוצע. אם זה עדיין נראה לכם מורכב ואתם חוששים מההתנהלות מול הבנקים, התייעצו עם מומחים שילוו אתכם בתהליך ויעזרו לכם בקבלת ההחלטה הנכונה ובעיקר יחסכו לכם כסף רב.

הטור נכתב ע"י עידן אולנטוך, מייסד ומנכ”ל אולנטוך מומחים למשכנתאות

המשכנתא מפחדיה את כולם: לא רק העול הכספי המרחף מעלינו במשך שנים ארוכות, אלא גם מתהליך בחירתה והשאיפה למצוא את המשכנתא הטובה ביותר. איך כיצד נדע שבחרנו את המשכנתא המתאימה לנו, את המסלול שיעלה לנו הכי מעט ומאיפה בכלל מתחילים?

ראשית חשוב להבין, בניגוד לדעה הרווחת, כי לא כל אחד יכול לקחת משכנתא. כשאנחנו מתחילים לברר על ההלוואה הגדולה בחיינו, הצעד הראשון יהיה לבדוק האם בכלל אנו עומדים בקריטריונים של הבנק על מנת שיאשר אותנו כלווים.idan_olentuch_profile_Large

אז נגיד זאת בפשטות: אם אין לך30% משווי הנכס במזומן או בשווה מזומן, אפשרות להחזר של עד שליש מהמשכורת והיסטוריית יחסים תקינה עם הבנק עדיף שתחזור למדור השכירות. בנוסף, חשוב שיהיה סכום משמעותי זמין להוצאות נלוות, כמו עמלת פתיחת תיק בבנק, שכר טרחה לעו”ד, שמאי ומתווך, עלויות רישום וביטוחים שונים.

אם עברתם את המשוכה הזאת, סביר להניח שהשאלה הבאה שלכם תהיה "מהו שיעור הריבית?", אך למעשה, על מנת לקחת הלוואה למשכנתא במסלול המתאים לכם ביותר, יש עוד מספר פרמטרים שעליכם לבחון, לפני שתגיעו לשאלה הזאת.

הרכב משכנתא נכון יכול לחסוך לכם 87,000 שקלים וגם התרוצצות מיותרת בסבך הבירוקרטיה המתסכל. הרכב משכנתא אופטימלי נבחר קודם כל על פי הפרופיל הפיננסי של כל אחד. אם יש לכם את היכולת לקחת על עצמכם את התחייבות המשכנתא, צריך לבחון את הפרופיל הפיננסי האישי. יתכן שחבר או בן משפחה המליץ לכם על בנק מסוים עם מסלול משכנתא שנשמע טוב, לא בהכרח יתאים גם לכם.

המשכנתא צריכה להיות מותאמת אישית לנתונים שלכם וליכולות הפיננסיות לפי יכולת ההחזר,ההון העצמי העומד לרשותכם, הכנסות עתידיות, סוג המשרות והכנסות וכן סיוע מבני המשפחה. על פי נתונים אלה ישתנה גודל המשכנתא והרכבה.לאחר ניתוח המידע לגבי יכולותיכם הכלכליות לטווח הארוך, תוכלו לבדוק ביסודיות את מסלולי המשכנתא הקיימים בכלים שמציעים לכם הבנקים השונים.

בחנו מה הם היתרונות של כל מסלול? האם לבחור בריבית קבועה, פריים או משתנה? האם  ריבית משתנה כל שנה, שלוש שנים או שבע שנים? מה נכון לכם? ולמה? כל שאלה כזו יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. שימוש נכון במסלולים לפי הפרופיל הפיננסי יכול להביא לחסכון ממוצע של כ- 15% מגובה המשכנתא.

אחרי שמצאתם את המסלול האופטימלי עבורכם, בחרו את הבנק שיזכה ללוות אתכם. הריבית היא למעשה מחיר הכסף, לכן, הבנק שיזכה במכרז הקטן שלכם צריך להציע את הריבית הנמוכה ביותר עבור התמהיל שבחרתם.

אסור לשכוח, לקיחת המשכנתא ורכישת הדירה היא המהלך הכלכלי המשמעותי ביותר שעושים רוב האנשים במהלך חייהם. אל תתפשרו בבדיקת כל האפשרויות, קבלת סיוע ועזרה עד להשגת התוצאה הטובה ביותר לה השפעה מכרעת על עתידכם הכלכלי. בהצלחה!

הטור נכתב ע"י עידן אולנטוך, מייסד ומנכ”ל אולנטוך מומחים למשכנתאות

על פי התחזיות פשיטות של חברות ועסקים בעולם יגדלו בשנה ב-8%, מדובר בהיקף גדול מאד של עסקים, חברות, תאגידים ועצמאיים שיפסידו את התחתונים שלהם ויפלו. את התחזית הזו פרסמה לאחרונה יולר הרמס, חברת ביטוח האשראי הגדולה בעולם. על פי הסקירה של חברת ביטוח האשראי יולר ורמס, השיפור במצב הכלכלי במדינות היורו עשוי להגיע, ככל הנראה, רק ב-2014, אבל גם אז צפוי גידול נוסף של כ-2% במספר החברות והעסקים שיפשטו רגל. המדינות בהן קיימת סכנה גדולה ביותר לפשיטות רגל הן ברזיל, ספרד ובלגיה. על פי הערכות שיעור האבטלה במדינות אלה ובמדינות נוספות ברחבי אירופה ימשיך לעלות ויגיע למעלה מ-25% בדיוק כמו שקורה במדינות כמו יוון וספרד. הנתונים הקשים מראים כי ממוצע האבטלה בגוש היורו יעלה השנה ל12.3% לעומת 11.5% אשתקד. נתון אופטימי קטן שעלה בסקירה של חברת האשראי מתייחס לשוק האמריקאי, שם צפויה האבטלה לרדת ל-7.7% ולכ-7% בשנת 2014 לעומת המצב הנוכחי כיום – 8.1% אבטלה. גם היקף פשיטות הרגל בארצות הברית אמור לרדת וזו סיבה קטנה גדולה לאופטימיות. ובכן, כולם מבינים את הסכנה הגדולה בפשיטת רגל, וכולם מבינים עד כמה לא כדאי ולא מומלץ להיות שכיר שמרוויח  כלום וחי על הקצה. אם להיות עצמאיים אז רק כשיש את הכלים לפתוח עסק עצמאי מאפס, ללא הון התחלתי, עם אפס סיכונים ומקסימום כלים להצלחה. רק קורס סטארט אפ של אלי שביט יכשיר אותך לפתוח עסק משלך עם סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר. בקורס סטארט אפ של אלי שביט לומדים איך להקים עסק חדש מאפס ולבנות אותו נכון שלב אחרי שלב כך שהסכנות של פשיטת רגל, הפסדים וכו' יהיו רחוקים ממך. למה? כי תעבור שלב שלב תחנה תחנה ותלמד את כל השלבים לבניית עסק בריא ומרוויח בלי לקחת סיכונים כמו שהרבה מאד אנשים ועסקים לוקחים היום. להרשמה לקורס סטארט אפ ולקבלת המדריך החינמי www.start-up.co.il

"הים הוא חלק בלתי נפרד מארץ ישראל מבחינה יישובית כלכלית ופוליטית...יש לראות בים התיכון לא את גבולה אלא את המשכה של ארצנו...עתידה המשקי של ישראל צפון בין היתר בים". דברים אלו נכתבו בשנת 1932, על ידי ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון ז"ל, במאמר שכותרתו "לקראת הים".

קרא עוד...