נורית גפני. צילום: אמנון קפלן

מספר הפניות לסיוע לעזרה נפשית הולך ועולה מדי יום ומגיע לשיאים חדשים. תחושת המצוקה עולה כאשר האיום (בריאותי, כלכלי, חברתי, משפחתי) פוגש תחושת חוסר אונים, המלווה בתחושות של עצב, כעס, חוסר מוטיבציה לפעילות. בהיבטים גופניים תחושות המצוקה באות לידי ביטוי בקשיי שינה, דפיקות לב מואצות, לחץ דם, תחושת יובש בפה, לעיתים מיחושי בטן ושינויים בפעולת המעיים (שילשול, גזים), חוסר ריכוז, שיכחה מוגברת. וכן בפעילות מחשבתית מצמצמת המלווה גם במחשבות קטסטרופליות: זה לא יגמר, מישהו ממשפחתי יפגע, לעולם לא נצא מהמצב הכלכלי הזה, אין אמון במערכת ועוד. לאור העלייה במצב הפניות מובא כאן מדריך מקוצר הכולל אוסף של תרגילים והפניות לתרגילים שיעזור לפיתוח חוסן ותחושת מסוגלות מוגברת.

קרא עוד...

מה צריך האדם כדי להיות מאושר? אושר הוא הגדרה אינדיווידואלית, אך רבים יגידו שהם רוצים בריאות, עבודה טובה, מספקת ומכניסה וכמובן – זוגיות. הזוגיות היא אולי אחד הגורמים המשמעותיים ביותר עבור האדם, ולפחות בתחילת הקשר כל אחד מאתנו דואג לטפח אותה. אבל חיי השגרה התובעניים דורשים את שלהם, ולא פעם שמים בני הזוג את הזוגיות שלהם בצד, דבר שעלול לפגום בקשר ואף להשפיע על הילדים המשותפים. לכן, מומלץ לעצור מדי פעם את מירוץ החיים ולהקדיש קצת יותר זמן לזוגיות.

קרא עוד...

מיכל אברהם. צילום: שמרית בנימין

עד כמה טיפול און ליין הוא הכרח שנוצר במציאות של סגר, ומה יקרה לעולם הטיפול והייעוץ בעקבות הקורונה? הויכוח לגבי יעילות טיפול באמצעות אמצעי און-ליין ווידאו לא התחיל היום. אימי ז"ל עשתה טיפול זוגי בסקייפ לזוג שירד מהארץ לפני עשרות שנים, עם השנים נוספו עוד ועוד טיפולים אוןליין

קרא עוד...

פילאטיס זאת שיטת אימון דינאמית, שמחזקת את השריר ועוזרת לגמישות היציבה, תוך כדי שהיא מפעילה את כל מערכת השרירים בגוף, כולל השרירים הפנימיים שנקראים - שרירי היציבה. בשיטות אמון אחרות עובדים בנפרד על כל חלק, בעוד שבפילאטיס השיטה מתבססת על הפעלה של כמה חלקים בו זמנית, תוך כדי התנועה של הגוף. התנועות בפילאטיס מאוד דומות לתנועות היומיומיות שלנו, אך הן מלוות באיזון נכון עם כוח, גמישות ונשימות נכונות. 

קרא עוד...

המראה שלכם הוא לא גזרה משמיים

המראה שלנו הוא בעל השפעה אדירה על אורח החיים שלנו, על היחסים החברתיים אותם אנחנו מפתחים, על מציאת בני זוג, ועל הביטחון העצמי שלנו. בעבר, המראה שנולדנו עמו היה נחשב לבלתי הפיך. היום, המצב השתנה ללא הכר. הפיתוחים בתחום הכירורגיה הפלסטית והטיפולים האסטטיים מאפשרים לשנות את המראה שלנו מקצה לקצה, לבצע שינויים מהירים ולקבל תוצאות מדהימות בזמן קצר. כאשר מחפשים מומחית לקבלת שירותים פלסטיים, חשוב לבחור בבעלת מקצוע עם מומחית כירורגיה אסתטית ובפלסטיקה.

קרא עוד...

4 דרכים יעילות להתמודד עם חרדות

חרדה היא תחושה מאוד לא נעימה ואף תחושה שלא תמיד קל להגדיר. מדובר בסוג של רגש מעורפל שקשה לזהות מבחינה חיצונית, ובעוד שמול תחושת פחד ניתן להתמודד באופן עצמאי ואינטואיטיבי, הרי שמול חרדה ההתמודדות כבר הרבה יותר מאתגרת, וזאת כי הגוף נכנס למצב של קיפאון שמוביל לתחושת חוסר אונים, ועל כן חשוב שנדע כיצד להגיב, בין אם כבר חווינו מקרה של חרדה ובין אם מבקשים להיות מוכנים, או לדעת כיצד לסייע לבן משפחה.

קרא עוד...

עדכונים אחרונים